Noční prohlídka Horního hradu

Divadlo, Volný čas, Pro děti

Hrad a zámek Horní hrad v Krušných horách pořádá další naučeně zábavnou Noční prohlídku.

 

 

Noční prohlídka hradu a zámku Hauenštejna vypukne 20.6. 2015 v 19:00 hodin. Můžete těšit na historické mystifikace, přecházející místy až v otevřené lži, nejoblíbenějšího hornohradského průvodce Viktora Braunreitera;své hrůzostrašné souboje vám předvede dvorní garda, Spolek šermířů Jednota panská;a teplo pro případné zahřátí vám poskytnou členové ohnivého divadla Ignis!

A jak to vlastně probíhá: Pokud si před prohlídkou chcete hrad projít ještě za světla, doporučujeme přijet o hodinu nebo půl druhé hodiny dříve. Samotná noční prohlídka začíná na hlavním nádvoří. První část prohlídky vede po lesní cestě kolem hradu přibližně 1,5 km. Na cestě si uděláme několik zajímavých a velmi poučných zastávek, které vás seznámí s historií hradu, ale i s mnohými příběhy, které během obvyklých prohlídek neuslyšíte.

Během této části prohlídky se setmí, avšak přesto uvidíte Horní hrad ze všech stran a dýchne na vás jeho neobvyklá atmosféra. Na zmíněných zastávkách nás herec Viktor Braunreiter seznámí s řadou informací z historie.

Pár příkladů namátkou: Bulvární povídání o nadlesním a Kunhutě (až po vliv podobných aférek na vývoj architektury), zpráva o zvyšování výkonu volských povozů ve středověku (s přesahem na konstrukci tehdejších mostů), výcvik Braunreiterovy armády a dobytí hradu (zatím se to vždycky podařilo zvládnout tak, že obránci zbaběle prchli, takže ani tentokrát snad ke skutečnému krveprolití nedojde). Při této naučné prohlídce se mnoho naučíte i pobavíte.

 

V průběhu procházky celým hradem, v tu dobu už osvíceným pouze pochodněmi a měsícem, pak uvidíme postupně několik šermířských vystoupení, několik divadelních kousků Viktora Braunreitera a na závěr vystoupení ohnivého divadla Ignis.

Celkově můžete počítat s délkou kolem tří hodin, navíc vás můžeme ujistit, že pokud jste už byli na noční prohlídce nějakého hradu nebo zámku, tak u nás je to úplně jiná šou, na kterou rozhodně stojí za to přijet! Ostatně, řada návštěvníků jezdí na noční prohlídky i opakovaně a vždy se královsky baví, protože naučně-matoucí výklad i doprovodné výstupy se průběžně vyvíjejí a mění.

Účinkují

Viktor Braunreiter

SHŠ Jednota panská

Ohnivé divadlo Ignis

Kontakty

www.hornihrad.cz

Termíny