DEN ZEMĚ

Volný čas, Pro děti

Přijďte s námi oslavit Den Země! Letos již tradičně proběhne v zámku Kinských i v přilehlém parku ve Valašském Meziříčí. Čeká Vás řada zajímavostí, her a zábavy. Zapojte se s námi do soutěže o krásné ceny!

V zámku Kinských jsme pro Vás připravili řadu přírodovědně zaměřených her a úkolů v centru environmentální výuky Modrásek. O historii a tradici oslav Dne Země se pak dozvíte na malé výstavce s názvem Den Země – 22. duben. Ti, kteří rádi sledují hemžení v trávě, mohou navštívit výstavu Společenský život hmyzu a seznámit se tak s touto poutavou skupinou živočichů. Dozvíte se řadu informací, které v učebnici nenajdete. Věděli jste například, že šváb je starostlivý rodič, mouchy konají romantické zásnuby, termiti jsou skvělí pěstitelé a mravenci pořádají výukové kurzy nebo propadají různým závislostem? Z bezprostřední blízkosti můžete na živo pozorovat v insektáriích život mravenců, čmeláků, švábů, strašilek, cvrčků, pakobylek a řady dalších.

Na venkovním stanovišti muzea v parku u zámku Kinských Vás pak čeká řada úkolů věnovaných ptákům, jako například poznávačka vycpanin či hlasových projevů. Připraven je rovněž archeologický koutek, kde se naučíte práci s detektorem, vyzkoušíte si, zda poznáte prastaré předměty a v písku společně zapátráme po nálezu, který si odnesete na památku s sebou domů.

Těšit se však můžete také na pestrou nabídku aktivit, které pro vás kromě Muzea regionu Valašsko připravily i mnohé další valašskomeziříčské organizace, které se zaměřují na volnočasovou práci s dětmi a mládeží. Máte možnost zúčastnit se zábavné soutěže o krásné ceny, připraven je také pestrý program v amfiteátru.

Loňskému Dni Země, který navštívilo na pět set návštěvníků, napomohlo hezké počasí a nádherné jarní prostředí parku. Doufáme, že tomu tak bude i letos. Program je vhodný pro všechny věkové kategorie, není třeba se předem objednávat. Tak neváhejte, jste srdečně zváni!

VSTUP VOLNÝ

KoordinátorMgr. Bohdana Orlová / programový pracovník, dokumentátor
Termíny