Akce v rámci projektu „Země plné pohádek“ - Holandsko

Výstava, Volný čas, Pro děti

Akce v rámci projektu „Země plné pohádek“

 

14.00 -17.30 Větrný mlýn v Zaanse – výtvarná dílna ve dvoře

 

(v případě špatného počasí uvnitř)

Sériový obrázek s holandskými motivy. Zachycení podoby nizozemské krajiny, ukázky skanzenu větrných mlýnů a malířů holandské tradice. Technika: Kresba s prvky koláže.

Cestou větrných mlýnů a tulipánů – soutěže v Modřanské rokli

Děti se zaregistrují na startu ve DVOŘE KC „12“ a vyrazí značenou cestou do Modřanské rokle, kde je čekají soutěže na stanovištích, na nichž se mohou zábavnou formou něco dozvědět o Holandsku. Po splnění všech úkolů dorazí zpět do DVORA KC „12“, kde je čeká výtvarná dílna.

Vstupné do dvora 30 Kč/výtvarná dílna + putování

 

18.00 Holandsko na lodi – cestovatelská přednáška

Holandsko na lodi je velké dobrodružství a romantika. Stačí se chopit kormidla lodi, popohnat posádku a záhy zjistíte, že z vody je země úplně jiná. Poplujeme po kanálech i jezerech mezi nejhezčími holandskými městy, malebnými vesničkami a překrásnou krajinou, pro niž jsou typické větrné mlýny a pokojně se pasoucí stáda ovcí, krav a koní. Jak už to v Holandsku bývá, nebudou chybět ani pestrobarevná pole plná tulipánů, velký květinový karneval, nebo sýrová farma.

Tomáš Kubeš – fotograf, novinář a cestovatel. Fotografii se věnuje vášnivě již od dětství, stejně jako cestování a poznávání odlišných kultur.

Několik let prožil putováním po Africe a poznáváním tohoto svého zamilovaného kontinentu. Procestoval také Asii stopem, například během půlroční cesty z Vladivostoku do Prahy nebo při dalších výpravách do Indie, Nepálu…

Vstupné: 50 Kč

Cestovatelská přednáška se koná na sále v 1. patře pobočky KC „12“. s promítáním

 

3. 4. – 30. 4 Petr Jílek ,, Holandsko - krajina barev a vůní

Fotografie z Holandska vznikly během třídenní návštěvy země s cílem nafotit majáky, krajinu, větrné mlýny a Keukenhof - květinový park.

 Vznikly krásné barevné fotografie, které velmi výstižně charakterizují kouzlo holandského státu – sytě zelené pastviny, tulipány všech barev, trhy s prodejem vyhlášených holandských sýrů a krajině dominující větrné mlýny…

Účinkují

Tomáš Kubeš

Termíny