Brnišťský půlmaraton

Volný čas, Sport, Pro děti

Podralský nadační fond ZOD, obec Brniště a Sportovní klub ZŠ Jablonné v Podještědí o. s. vás srdečně zvou na druhý ročník BRNIŠŤSKÉHO  PŮLMARATONU  v sobotu 25.4.od 9.30 hodin. Brnišťský půlmaraton, to je den zdravého životního stylu plný běhání v přírodě. Vítáni jsou běžci všech věků. Závod je rozdělen dle věkových kategorií, děti poběží tratě od 50 do 3000 metrů, dále se poběží štafeta 4 x 5,275 km, čtvrtmaraton 10,55 km, půlmaraton 21,1 km.   Závod je zařazen do Českolipské okresní běžecké ligy.

První ročník Brništského půlmaratonu proběhl v minulém roce v rámci oslav Dne Země a jeho snahou bylo ukázat, že ke Dni Země patří i zdravý životní styl. Běhání zažívá v posledních letech opět vzestup, je to totiž jedna z nejjednodušších a nejlevnějších pohybových aktivit. Stačí chuť, dobré boty a trochu času, běhat se dá kdekoliv, i když nejlépe se běhá samozřejmě v přírodě. Přijďte si s námi zaběhat a prožijte aktivní den na čerstvém vzduchu a v dobré společnosti.  Naší ambicí je nadchnout pro  běhání v přírodě nejen dospělé, ale i děti, a nabídnout jim tak alternativu k sedavému životnímu stylu u počítačů. Přijďte si vyzkoušet blahodárné účinky běhání na tělo i duši a vezměte také své děti. Pro děti i rodiče je zajištěn dětský koutek, soutěže a tvořivé dílny, stejně jako chutné občerstvení.

Start a cíl tratí je v areálu Lesní zátiší v Brništi. Jsou připraveny různé délky tratí pro jednotlivé věkové kategorie, podrobný přehled naleznete níže.   První tři vítězové v každé kategorii se mohou těšit na diplom a věcnou cenu. Časový program může být upraven podle počtu účastníků. Veřejný běh je vypsán na trati 3000 metrů bez nároku na odměnu. Předávky štafet č. 1 a 3 jsou u fotbalového hřiště ve Velkém Grunově. Předávka č. 2 bude v areálu Lesní zátiší.

Startovné: 3 km 30 Kč, čtvrtmaraton 50 Kč, půlmaraton 100 Kč, štafeta 200 Kč.

Informace a kontakt pro účastníky maratonu: Petr Kopřiva, tel. 487 762 544, email: skjvp@seznam.cz.

Orientační časový program, délky tratí a další  informace o programu PNF ZOD najdete na webu:

http://www.podralsko.cz/aktualni-projekty/pulmaraton.html

Budeme se těšit na vaši účast.

Nicol Vondra

Podralský nadační fond ZOD

 

Termíny