Hrnčířské a řemeslné slavnosti

Volný čas, Pro děti, Turistika

V sobotu 18. a neděli 19. dubna proběhne na zámku Nelahozeves již 13. ročník  „Hrnčířských a řemeslných slavností“.  I letos jsme připravili bohatý program nejen pro dospělé, ale i rodiny s dětmi.

Výrobci keramiky, šperků, hraček a dalších rozmanitých řemeslných výrobků nabídnou své produkty na více než stovce stánků. Na nádvoří vystoupí folklorní soubor Špalíček, v zámeckém sklepení Vás rozezpívá cimbálová kapela Studánka. V Rytířském sále budou probíhat koncerty pěveckých sborů.

Program také zahrnuje oblíbené prohlídky zámecké expozice s názvem „Pohled do šlechtického interiéru rodiny Lobkowiczů“ s průvodci v dobových kostýmech.

Děti se mohou těšit na kejklíře Pupu, pohádková divadelní představení, dobové hry v zahradě a ukázky sokolnictví. Novinkou letošního ročníku jsou živá zvířátka v předzámčí.

Zveme Vás také na degustaci lobkowiczkých vín z Lobkowiczkého zámeckého vinařství v Roudnici nad Labem, které budete moci ochutnat na nádvoří nebo v zámeckém sklepení, kde budou navíc umístěny stánky s rozličnými domácími delikatesami.

Vstupné na akci, které zahrnuje prohlídku zámecké expozice nebo koncert, je 130 Kč pro dospělé a 60 Kč pro děti, studenty a seniory, vstupné pro děti do tří let zdarma. Cena divadelního představení je 30 Kč/osoba.

Doporučujeme rezervaci prohlídek a divadélka předem: tel.: +420 315 709 111, email: info@zameknelahozeves.cz.

Termíny