SaxyGirls Bigband Patra Svobody

Hudba, Jazz & Blues
Ne u Kolína, ale v jednom nejmenovaném pražském obchodním centru. Ne medvědi, ale čtyřnásobný držitel divácké ceny TýTý a kapelník skvělého českého bigbandu. Ne náhodou, ale záměrně, protože je spojuje stejná krevní skupina. Krev skupiny muzika....
Tak nějak se dá popsat začátek společné spolupráce charizmatického zpěváka, herce, moderátora a baviče Vladimíra Hrona a SaxyGirls Bigbandu Petra Svobody. Muže, jehož televizní hudební pořady pravidelně bourají hitparády divácké sledovanosti a orchestru, který patří k absolutní české bigbandové špičce.
Že je SGBPS orchestr plnokrevný a skvěle šlapající, o tom svědčí stovky koncertů a festivalových účastí u nás i po celé Evropě, televizních (ČT, TV Nova, BBC...) a rozhlasových (Radiožurnál, Český Rozhlas Dvojka, Leonardo, WCEV Radio Chicago...) pořadů, desítky a desítky hodin strávených ve studiích ať už při nahrávání snímků vlastních nebo při doprovodu sólistů z řad naší popové nebo klasické scény a mnoho jiných aktivit, které má za dobu působení na české profi scéně orchestr na svém kontě.
Stoprocentní a po všech stránkách mimořádný hudební zážitek z každého koncertu bigbandu zaručují už jen hvězdná jména v jeho sestavě - leader trumpetové sekce Milan Šoltész (KGB - Karel Gott Band, Pajky Pajk M.Kumžáka), trombonista Přemek Tomšíček (Orchestr Gustava Broma), saxofonistka Markéta Smejkalová (Bigband Českého Rozhlasu, Sto zvířat, Kabát..) nebo hudební skladatel a aranžér Jan Kučera, (kytarista Bigbandu F.Slováčka a mimo jiné také účastník legendárního zájezdu českých popových celebrit H.Vondráčkové a K.Gotta do brazilského Ria) a mnoho dalších.
A že je v případě SGBPS se navíc na co i dívat, slibuje nejznámější sekce orchestru. Frontmenkami bigbandu, jako jediného v celé Evropě, je totiž pětice skvělých saxofonistek a zároveň půvabných žen nebo lépe řečeno dívek - populární SaxyGirls.
Termíny