Zlínský zámek nabízí přednášku na téma Leptání skla

Kurzy, vzdělání, konference

Zlínský zámek nabízí přednášku na téma Leptání skla

 

V úterý 7. dubna v 16 hodin se v prvním patře Zlínského zámku uskuteční zajímavá přednáška s následným workshopem na téma Leptání skla. Zlínský zámek společně s městem organizuje tento kurz v rámci cyklu Design lidem, jehož cílem je přiblížit moderní umění – design, který je přístupný všem. Přednáška pod vedením MgA. Miroslavy Kupčíkové je určená pro širokou  veřejnost.

 

 

Součástí projektu Design lidem je seznámení účastníků s designéry, kteří povedou jednotlivé přednášky a workshopy, kdy v průběhu vznikne i prostor pro otázky a následnou debatu o současných trendech. Lektorka prvního kurzu Miroslava Kupčíková doplňuje program: „Po odborné přednášce bude následovat pro veřejnost jistě zajímavá část, kterou tvoří praktický workshop. Metodu povrchové úpravy leptání skla si bude moci 12 účastníků přímo vyzkoušet a výrobek si pak s sebou odnést domů.“

 

Projekt design lidem je zaměřen na současného diváka v různých věkových kategoriích a jeho základem je především práce s představivostí a rozvojem jednotlivých aspektů zručnosti. Cyklus odborných přednášek bude vždy rozdělen do několika fází. Tou první je odborná přednáška na dané téma – seznámení posluchače s přehledem současné tvorby, prezentace produktů z českého i mezinárodního prostředí. Ve druhé části bude účastníkovi představen materiál a technika samotná, u náročnějších technik také bezpečnost práce při jednotlivých postupech. Po seznámení se s postupy, se v třetí fázi provedou zkoušky materiálu a následně jednotlivci vytvoří vlastní design výrobku.

 

MgA. Miroslava Kupčíková

Absolventka oboru Atelier Design skla na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně je současnou designérkou, která se řadí mezi generaci mladých českých sklářských výtvarníků. V roce 2014 se prezentovala návrhem unikátní pivní lahve pro společnost Pilsner Urquell.

 

 

Přednáška je přístupná pro veřejnost zdarma.

Cena následného workshopu je 149 kč, přihlásit se můžete na info@zlin-design.cz

 

 

 

Další informace naleznete na www.zlin-design.cz a www.zlinskyzamek.cz

 

Kontakt pro média

Kateřina Martykánová

e-mail: martykanova@zlinskyzamek.cz

tel.: 602 576 870

Termíny