Anna Netrebko

Hudba, Vážná hudba, Opera, Klasická hudba
Nachtigall Artists Management ve spolupráci s Mezinárodním hudebním festivalem Prague PROMS uvádějí mimořádné vokální kvarteto s hvězdným „primáriem“ – umělkyní výjimečného formátu, sopranistkou Annou Netrebko. Jejími partnery v programu árií, duet a ansámblů z italských a ruských oper budou další slavní umělci: mezzosopranistka Ekaterina Gubanova, tenorista Aleksandrs Antonenko a basista Ildar Abdrazakov. Pěvce doprovodí Český národní symfonický orchestr za řízení Marca Armiliata.
Fenomenální ruská sopranistka Anna Netrebko nemá v současnosti ve svém oboru konkurenci. Od svého triumfálního debutu na Salcburském festivalu v roce 2002 hostuje na všech předních operních scénách. V momentálně nejslavnějším operním domě na světě, Metropolitní opeře, zpívala v patnácti inscenacích, z toho třikrát na zahájení sezony a desetkrát v přímých přenosech do kin. 23. 11. 2012 uskutečnila své první a dlouho očekávané vystoupení v Praze, která se tehdy stala zásluhou agentury Nachtigall Artists součástí evropského turné Anny Netrebko s operou Jolanta P. I. Čajkovského.
Ruská mezzosopranistka Ekaterina Gubanova na sebe upozornila mezinárodní veřejnost v roce 2005 svou Brangänou ve Wagnerově opeře Tristan a Isolda v Opéra National de Paris. V roce 2007 debutovala v Metropolitní opeře, kde se sešla i s Annou Netrebko, v Offenbachových Hoffmannových povídkách (HD přenos 19. 12. 2009) a v Donizettiho Anně Boleně (HD přenos 15. 10. 2011). Na inscenaci Anny Boleny se v Met podíleli další dva protagonisté pražského galakoncertu, ruský basista Ildar Abdrazakov (v roli Enrica neboli Henryho VIII.) a dirigent Marco Armiliato.
Ildar Abdrazakov je stálým hostem Metropolitní opery od svého debutu v roce 2004, dosud zde vystoupil v třinácti operních titulech, naposledy v Bizetově Carmen, kde se na jevišti sešel jako Escamillo s Donem José Aleksandrse Antonenka (HD přenos 1. 11. 2014). Rodák z Rigy, lotyšský tenorista Aleksandrs Antonenko v Met debutoval jako Princ v Dvořákově Rusalce (9. 3. 2009). V Met byl mimo jiné také skvělým Grigorijem v Musorgského Borisi Godunovovi (HD přenos 23. 10 2010) a v září 2015 ho na této scéně čeká Verdiho Otello.
Charismatický italský dirigent Marco Armiliato řídil v Met od svého debutu v roce 1998 více než 360 představení. Patří k nejuznávanějším a také nejvytíženějším operním dirigentům. Stačí se podívat na sezonu 2014/2015: Metropolitní opera (Aida a La traviata), Opernhaus Zürich (La fanciulla del West a La traviata), Vídeňská státní opera (Tosca, Andrea Chénier, Nápoj lásky a Don Carlo) či Deutsche Oper Berlin (Faust).
Termíny