Vícedenní výletní parní vlak "S Rybičkou přes čtyři kraje"

Výstava, Volný čas, Pro děti, Turistika

Speciální vícedenní výletní parní vlak s pojízdnou výstavou na „palubě“ jedoucí z Plzně přes města v Ústeckém, Středočeském, Jihočeském a Plzeňském kraji. V Berouně začíná druhý den jízdy vlaku.

Soupravu bude tvořit parní lokomotiva 475.111 „Šlechtična“, vozy osobní ze 40. let, lehátkové a jeden s výstavními a prodejními prostory.

Parní expres zastaví v určených městech na trase. Během pobytu v těchto stanicích tak jako i za jízdy bude možno navštívit tématické výstavy níže uvedených společností a také informační stánek IMC Plzeň s prodejem „parních“ upomínkových předmětů.

V jednotlivých městech bude připraven bohatý doprovodný program.

Akce je možné se zúčastnit jako:

Vícedenní cestující tj. jízda parním vlakem a nocleh v něm či mimo něj. Výletu je možné se zúčastnit po oba dny, nebo si vybrat kratší časový úsek. Nastoupit do vlaku lze 28.3.2015, vystoupit 29.3.2015 v kte­rékoliv stanici uvedené v jízdním řádu. Nocleh je zajištěn přímo v soupravě, kde jsou řazeny lehátkové vozy. Je však potřeba vlastních lůžkovin! Rezervaci lůžka je nutné provést předem na adrese: rezervace@imcplzen.cz.

Jednodenní cestující tj. jízda parním vlakem v rámci jednoho dne. Cestovat lze mezi libovolnými stanicemi uvedenými v jízdním řádu, ale jen ve vozech k tomu určených. Nutno počítat s tím, že vlak jede pouze jednosměrně. Zpáteční cesta je tak plně v režii cestujícího.

V žst. Beroun proběhne pouze nástup cestujících, pravidelný odjezd je v 10:35. Nelze zde navštívit výstavy doprovodného programu, umístěné ve vlaku.

Budeme velmi potěšeni Vaším zájmem a těšíme se na Vaši účast!

Změna programu a jízdního řádu je kvůli proměnlivé dopravní situaci na trase vlaku vyhrazena!

Účinkují

Parní lokomotiva Šlechtična 475.111,
osobní vozy řady Ce (Rybák),
lehátkové vozy řady Bac,
vůz pojízdné výstavy řady Da
a další

Další dokumenty k akci

           
Termíny