Experimentální sídliště Invalidovna - přednáška

Kurzy, vzdělání, konference

Přednáška o Invalidovně přímo na Invalidovně.

 

Ve středu 15. dubna 2015 od 18:00 proběhne v Divadle Kámen (Nekvasilova 625/2, poblíž karlínské Invalidovny) přednáška o sídlišti Invalidovna – rozlohou nejmenším, ale architektonicky zcela výjimečném pražském sídlišti. Invalidovna patří spolu se sídlišti Lesná v Brně a Sítná v Kladně k nejkvalitnějším a nejkomplexnějším urbanistickým celkům vytvořeným v Čechách v 60. letech minulého století.

 

Přednáška představí na bohatém obrazovém materiálu průběh výstavby experimentálního sídliště Invalidovna v pražském Karlíně. Sídliště vznikalo od roku 1958 ve dvou etapách, jeho výstavbu uzavřela realizace hotelu Olympik v letech 1967–1971. Vyznačovalo se nevelkým měřítkem, členitostí celku, rozmanitým prostředím, které mělo pozitivně působit na obyvatele, promyšlenou občanskou vybaveností i ověřením nových odlehčených konstrukčních principů. Přednáška ukáže v dobovém kontextu možnosti i limity sídlištního experimentování 60. let a na příkladu Invalidovny předvede výhody i negativa bydlení v nově plánovaných typizovaných urbanistických celcích.

 

Přednášet bude historik umění a architektury Ladislav Zikmund-Lender, editor knihy „Experimentální sídliště Invalidovna“, která vyšla v loňském roce.

 

Doporučujeme rezervaci, více na: www.studiodk.cz, www.zikmund-lender.com.

 

 

 

 

 

 

 

Účinkují

Ladislav Zikmund-Lender

Kontakty

www.studiodk.cz

Termíny