7 Reasons to Dance

Divadlo, Hudba

Unikátní tanečně divadelní show plná energického irského stepu, něžného i vášnivého moderního tance, světelné show i dech beroucí akrobacie vás okouzlí v magickém světě irských skřítků Leprechaunů.

Přijďte zažít do divadla neobyčejný večer!  V originální irské taneční a akrobatické show s názvem 7 Reasons to Dance si vychutnáte energii irského tance a stepu v podání Rinceoirí (čte se Rinkojrí), v sedmi náladách, které dovedou pořádně zatočit naším životem. My lidé je důvěrně známe, a když na nás přijdou, dokážeme roztančit jakoukoli z nich, ale jak si s nimi poradí irští skřítci Leprechauni? Jsou neposední a jsou pro každou špatnost, takže i pro nápad vydat se mezi lidi a vyzkoušet si, jaké je být ovládán vlastními emocemi, se okamžitě nadchnou.

V celovečerním představení vás čeká pestrá podívaná. Hlavní součástí jsou samozřejmě oblíbené irské taneční choreografie ať již v měkkých botách, které připomínají svojí ladností balet, nebo dynamický irský step desítek nohou, který diváci milují pro jeho energický rytmus a synchronnost, která, obzvláště v řadě, dokonale vynikne. Něžně i vášnivě vás pohladí moderní jazzový tanec, kterým tanečníci výrazově doplňují scény jednotlivých emocí.

Celou show vás provedou svou hravostí irští skřítci, kterým se říká Leprechauni. Jejich pokusy vyzkoušet si lidské nálady vás budou zaručeně bavit. Ať již zamilovanou párovou akrobacii, dech beroucí vášnivá čísla na šále či komická vystoupení na hrazdě, to všechno uvidíte. Nechybí také světelná show, rozličné efekty a překvapení na závěr. Desítky kostýmů z dílny Michaely Malinové dávají dojmu z emocí a výkonu tanečníků Rinceoirí i akrobatů další rozměr.

Více informací naleznete na naší webové stránce: www.7reasonstodance.com nebo na www.kcsvoboda.cz.

https://www.youtube.com/watch?v=t6QZYDuwxAI

 

Účinkují

Soubor irských tanců Rinceoirí

Soubor Rinceoirí je nejstarší a nejúspěšnější v České republice a za svou historii představil choreografie i v takových prostorách jako je Kongresové centrum, Tesla aréna Praha či přeplněné náměstí Trafalgar Square v Londýně při oslavách svátku svatého Patricka. Fascinující souhra téměř dvaceti párů nohou a dokonalý rytmus uchvátily i porotu a diváky jedné z televizních talentových show, Rinceoirí se tak dostali až do finále. Tanečníci jsou úspěšní i na mezinárodních soutěžích, v roce 2014 se ve velkém počtu zúčastnili světového šampionátu v Londýně v týmových i sólových tancích. V Praze provozuje Rinceoirí také vlastní taneční školu pro dětské i dospělé zájemce o irský tanec pod názvem Rinceoirí Irish Dance.

Aventyr

O akrobatická čísla a provedení diváků po linii příběhu se v průběhu představení postarají dva členové souboru Aventyr (Bára Bartoňová a Jaroslav Dolejší). Soubor existuje od roku 2009 a věnuje se především párové akrobacii, akrobacii na šále a na hrazdě, pohybovému divadlu a bojovým uměním. 

 

Termíny