Galerie umění pro děti GUD vás zve na novou výstavu NESKUTEČNO

Výstava, Pro děti

Pražská Galerie umění pro děti GUD (dále jen GUD) zahájila  5. března 2015 novou výstavu pod názvem NESKUTEČNO. Jedná se o druhou výstavu v konceptu “Galerie GUD ART - současné pozitivní umění”, jenž se zaměřuje nejen na děti, ale na celou rodinu.

NESKUTEČNO je interaktivní prodejní výstavu současného umění pro celou rodinu, která odkrývá tajemství abstrakce a pomáhá nám nahlédnout do mysli umělců.

NESKUTEČNO je naše pojetí překladu cizího slova abstrakce. Námětem výstavy je spojení a odtajnění neviditelného, mnohdy jen cítěného pozitivního vjemu. Radostný barevný výraz je prolínajícím se prvkem tvorby zastoupených umělců,” říká kurátorka výstavy Magdaléna Rajnohová. 

Vystavující umělci jsou velká jména současné umělecké scény jako František Hodonský, Aleš Lamr, Petr Písařík, Karel Štědrý a Vilém Kabzan.

Výstava je doplněna o interaktivní prvky inspirované díly umělců a je tak zábavnou vjemovou formou představena i nejmenším návštěvníkům. 

Výstavu budou po celou dobu doprovázet autorské workshopy přímo s umělci, které jsou určeny jak pro děti, tak i pro dospělé. Každý workshop zahajujeme debatou s umělcem před vystaveným dílem a pak zakončíme společnou tvorbou.

 Více na www.galeriegud.cz

Termíny