Adéla Leinweberová - Návaznosti

Výstava

Galerie 4 zve na výstavu fotografií absolventky FAMU z Karlových Varů působící v Praze, která představí svou nejnovější tvorbu. Výstava potrvá do 21. dubna 2015.

*1985 narozena v Karlových Varech, žije a pracuje v Praze. Nejprve studovala obor Propagační grafika na SPŠK v Karlových Varech. Od roku 2004 spolupracovala s Galerií 4 a do roku 2011 byla členkou o. s. Ateliéru G4. V letech 2006 – 2012 studovala na FAMU v Praze v ateliéru Štěpána Grygara a Roberta Portela. V roce 2011 absolvovala zahraniční stáž na Middlesex University, Fine Arts Department, pod vedením Simona Reada v Londýně a v roce 2012 zahraniční stáž na Musrara, Naggar School of Photography and New Media, v Jeruzalémě, v Israeli.

Adéla experimentuje s médii, jejich kombinacemi a je fascinována emocionálním nábojem bublajícím pod povrchem běžně viděného. Nabízí poetický, někdy až ironický pohled na podprahové vnímání “známých” situací a věcí kolem nás. Zabývá se také sociálními aspekty a jevy ve společnosti. Zajímá se především o změny a posuny v širším slova smyslu.

Její práce nás uvádějí do zdánlivě banálního světa, který nám zprostředkuje pozastavení a zamyšlení nad každodenními situacemi, jevy a činnostmi. Dalo by se říci, že nás autorka vyzývá k zastavení a vnímání světa kolem nás. Naše mysl, která je díky mediím a počítačům každodenně napadána množstvím nepřeberných informací, tento přístup potřebuje. Je třeba se zastavit a chvíli pozorovat. Pod povrchem se skrývá bohatý svět emocí skryté důvěrnosti a intimity.  

Účinkují

Memory Jazz Band

Kontakty

www.galerie4.cz

Termíny