SKRZ PRSTY 2015

Volný čas, Kurzy, vzdělání, konference

Dne 1. 4. 2015 Vám servírujeme hlavní chod festivalu Skrz Prsty - den na ZÁMKU ZLÍN nabitý přednáškami. Žádné úmorné poslouchání se konat nebude, všichni naši přednášející se nemůžou dočkat, až se vše zvrhne v živelnou debatu.

Myslíme na vaše zdraví a nechceme, abyste dostávali křeče do nohou ze sezení. Naopak vás rádi uvidíme venku na nádvoří. Po celou dobu konání přednášek budou probíhat farmářské trhy. Hovězí vyzrálé maso, steaky, klobásky, sýry, trdelníky,.. Každý si najde to své.

Obohatíme vás také o filmový zážitek v podobě dokumentu Václava Huleše o rodinách, které se rozhodly nebýt závislé na společnosti a chtějí žít jinak.


Vlezné po celý den zcela dobrovolné.


Afterparty v Music Landu. Start v 21.00 za 30 kaček.

http://skrzprsty.cz/program/

Účinkují

Lidské příběhy a názory v diskuzích: 


13:30 – 14:15 - Mareček a Pecinek - drogová ne/závislost 
Z resocializačního střediska Grunt, které pomáhá těm, kdo se rozhodne, se závislostí seknout, se k nám vypraví pan Mareček a pan Pecinek. Od těchto pánů můžete čekat příběhy, které vás nenechají chladnými. Ostatně, my už něco slyšeli. Práci na Gruntu jsme si totiž vyzkoušeli na vlastní kůži.


14:30 – 15:15 Milan Štefanec – zaostřeno na supermarkety
Každého už asi napadlo, že ony ty hyper a supermarkety taky úplně hyper a super nejsou. Pan Štefanec se touto problematikou zabývá dopodrobna a zodpoví vám každou vaši zvídavou otázku. On je to člověk hyper a super aktivní. Člen rady a spoluzakladatel NESEHNUTÍ, člen Amnesty International… No, bylo by to na dlouho. Prostě přijďte.


15:30 – 16:15 Alena Suchánková – Permakultura
Permakultura se snaží o trvalou udržitelnost nebo ještě lépe o regeneraci přírodních zdrojů. A paní Suchánková o tom ví vše. Její vášní je příroda a mezilidské vztahy. Zní to neslučitelně, ale tato paní vás přesvědčí o opaku.


16:30 – 17:15 Stanislav Polách – Cohousing
Opět možná trochu neznámý pojem. Jednoduše si představte, že sousedka se stará o bylinky, o které se s vámi podělí, protože jí naštípáte dříví na zimu. Komunitní bydlení, které má tuny výhod. A možná i nevýhod. Záleží, co všechno nám pan Stanislav Polách prozradí.


17:30 – 18:15 Arnošt Novák – squatting
Arnošt Novák. Není třeba zdlouhavě představovat. Bývalý squatter, který teď studuje doktorandské studium. Persona pražské alterny. Zakladatel hnutí Klinika, které nyní jede na plné obrátky. Arnošt je jednoduše člověk, kterého chcete poznat!

Termíny