Open Studios rezidenčních umělců MeetFactory

Výstava, Volný čas, Hudba, Kurzy, vzdělání, konference

Rezidenti MeetFactory otevřou dveře svých ateliérů a představí projekty, které vznikají v rámci jejich pobytu v Praze. Open Studios dávají ojedinělou šanci vidět, pochopit a zažít tvorbu mladých umělců. Interaktivně živý, nezkrotně pulzující večer proběhne v 1. patře smíchovské MeetFactory ve čtvrtek 12. března od 18 hodin. Vstupné je dobrovolné.

Vzrušující cesta po deseti – jen pro tento večer otevřených – ateliérech, kde aktuálně tvoří čtrnáct umělců ze sedmi zemí světa, slibuje dramatické zvraty, rozmarně nekorektní zábavu, a hlavně dobrodužné objevovaní současného umění, jeho možností, limitů i slepých uliček.

Můžete se ptát, diskutovat a objevovat pestré druhy a formy současného umění.

Open Studios představí Urban Space Epics, propojující experimentální filmovou techniku 20. století s inovativní hudbou a monumentálními pěveckými doprovody. Americko-české uskupení se snaží docílit vytvoření tzv. živého, technicky prostupného kina.

Všestranná umělkyně Mira Gáberová, držitelka Ceny Oskára Čepana, slovenského ocenění pro mladé výtvarníky do 35 let za rok 2012, se ve své tvorbě zabývá tématy každodenních banálních situací, které se dějí v jejím osobním a rodinném životě, nebo zkoumá místo jednotlivce a jeho bytí v současném světě.

Belgičanka Eva L’Hoest studuje přístroje, které jsou schopné vytvářet postavy a tvary, transformovat běžné vizuální ilustrace do abstraktních projevů a popisů, podobných antropomorfním krajinám.

Dalšími umělci jsou Oliver Micevski (MK), Viktor Valášek (CZ) v kurátorské koncepci Piotra Sikory (PL), Lucie Mičíková (CZ),  Martinka Bobríková (SK) & Oscar de Carmen (ES), Mark von Rosenstiel (US), François Boulanger (BE).

Doprovodný program provede návštěvníky po bývalé továrně, seznámí je se vznikem grafické a korporátní identity MeetFactory a pobaví taneční performancí Zuzany Žabkové či live show ateliéru Urban Space Epics.

Osvěžení v průběhu večera zajistí mobilní bar v 1. patře MeetFactory, uvolněnou atmosféru vykouzlí funky beaty belgického DJ Ssaliva.

DOPROVODNÝ PROGRAM (ateliér 22)
19:00 - 24:00

19:00 - Komentované prohlídky ateliérů MeetFactory / Zuzana Jakalová a Nora Nesvadbová
20:30 - Přednáška vizuální identita MeetFactory / Jan Novák, Filip Kraus
22:30 - Taneční performance Zuzany Žabkové
23:00 - Live show improvizace Urban Space Epics (US) + Eva L’Hoest (BE) + Ssaliva aka François Boulanger (BE)

Mezinárodní rezidenční program MeetFactory, založený v roce 2007, je největším ateliérovým programem v České republice. MeetFactory dává k dispozici patnáct ateliérů, do kterých každoročně zve více než třicet výtvarných umělců, kurátorů, hudebníků, divadelních režisérů a spisovatelů. Program rezidenčních pobytů je jednou ze stěžejních aktivit mezinárodního centra současného umění a pravidelně pořádané Open Studios jsou akcí, kde se spontánně utváří inspirativní prostor k neformálním setkáním mezi umělci a diváky.

Účinkují

Mira Gáberová (SK), Eva L’Hoest (BE), Oliver Micevski (MK), Viktor Valášek (CZ) v kurátorské koncepci Piotra Sikory (PL), Lucie Mičíková (CZ),  Martinka Bobríková (SK) & Oscar de Carmen (ES), Mark von Rosenstiel (US), François Boulanger (BE), Zuzana Žabková, Urban Space Epics (US)

 

Termíny