Bobcross 2015

Volný čas, Sport, Pro děti

Bobcross – unikátní akce v ČR již potřetí!!!

Unikátní závod, akce na sněhu - zábava - adrenalin - souboje - fairplay. To je Bobcross. Po vzoru boardcrossu a skicrossu přinášíme vyřazovací závod čtveřic dospělých na dětských plastových bobech. Letos potřetí se pojede v Beskydech, v sobotu 14. Března 2015 ve Skiareálu Karolinka. Pořadatelé mají pro jezdce opět připravenou trať, ve které nebudou scházet série klopených zatáček, zpomalovací vlny a skoky a dle sněhových možností další technické prvky pro zpestření této divácky zajímavé disciplíny. Jedná se o skvělou celodenní show plnou povzbuzování a neopakovatelné atmosféry. Akci zakončí večerní Bobcross party pod svahem s DJ's Lucky Boyem a Dawem.

Po vzoru ostatních crossových závodů se jedou kvalifikační jízdy na čas a jednotlivě. Jezdec má tak možnost vyzkoušet trať, geometrii zatáček a záludnosti trati. Dle výsledného času se sestavuje startovní listina smíšených čtveřic (pavouk) hlavního závodu. Hlavní závod se jede po čtyřčlenných rozjížďkách. Z těchto rozjížděk postupují vždy dva nejrychlejší do dalšího kola (rozjížďky).  V superfinále se tak ve večerních hodinách při umělém osvětlení utkají jen ti nejlepší z nejlepších. Závodu se může zúčastnit každý, komu bylo 18 let a má vlastní plastové boby. Nutná je ovšem předchozí registrace a souhlas s podmínkami na oficiálním webu Bobcrossu. Do závodu nebude vpuštěn nikdo bez přilby. Doporučujeme zvolit dobré oblečení - zimní boty, rukavice a chrániče zadních partií.

Diváci také jistě ocení, když na trati uvidí závodníky v parukách, dresech, převlecích nebo retro kostýmech. “Letos poprvé aktivně zařazujeme do akce také diváky. Vyhlašujeme diváckou soutěž - hlasování. Lidé mohou dát hlas nejlépe “vystylovanému” závodníkovi - bude vyhlášen THE BEST STYLER. Začíná to připomínat takový karneval na sněhu a to je další rozměr této akce, kterou jsme již původně organizovali spíše z recese. Z hlasovacích lístků následně vylosujeme náhodným tahem diváka, který obdrží značkové náramkové hodinky od našeho partnera. Pro závodníky je divácká kulisa energií, která je žene kupředu“, říká Radek Kolmačka z pořádající agentury Reklamaroznov.cz. Nezbytná je také dobrá nálada, smysl pro humor a gentlemanský přístup – závod se pojede v mixu muži/ženy.

Myslíme také na nejmenší a dorůstající generaci budoucích Bobcrossových šampiónů. Na vedlejší trati osázené pohádkovými postavičkami se tak již podruhé pojede dětský závod jednotlivců, kterého se můžou zúčastnit děti od 4 do 12 let. Děti pojedou na čas a podle počtu startujících budou ustanoveny možné kategorie. Připraveny jsou medaile, diplomy a dárky.

Novinkou v letošním ročníku je také vyhlášení nejstaršího účastníka. “Když jsem loni viděl pána, který měl bezmála šedesát let a z vervou se pustil do souboje s mladšími, nedalo mi to a vytvořili jsme medaili i pro tuto kategorii” uvádí Kolmačka. Kromě trati, na které spolupracují odborníci se zkušenostmi z crossových závodů, jsou pro účastníky přichystané medaile, hodnotné ceny i pamětní trička navrhovaná vždy pro aktuální ročník. Oceněných bude prvních osm jednotlivců, nejlépe umístěná žena i nejlepší tým, výše zmiňovaný nejstarší účastník a THE BEST STYLER. Pro nejlepší tým je připravena ručně kovaná trofej od uměleckého kováře Tomáše Martináka.

Po zkušenosti z loňské mírné zimy jsme přesvědčeni, že právě konec zimní sezóny a příchod jara je tou nejlepší dobou pro takovéto “bláznovství”. Na sjezdovce v Karolince je dostatek technického sněhu, a tak nebude problém postavit trať propracovanou minimálně stejně dobře, jako loni. Jsme rádi, že je díky výbornému přístupu provozovatelů a personálu střediska Karolinka možné tuto akci zrealizovat. Nejlepší obrázek o Bobcrossu si každý udělá sám zhlédnutím videí.

Termíny