The Devil & The Universe

Hudba, Hard & Heavy
Už jsou to dva roky, co rakouští okultisté The Devil & The Universe poprvé a naposledy vystoupili v Praze. Od té doby se toho ale událo mnoho. Ashley Dayour a David Pfister vzali do sestavy „na plný úvazek“ původně hostujícího Stefana Elsbachera, odehráli spoustu koncertů (i na moravských Hradbách Samoty) a neflákali se ani co do studiové práce.

Výsledkem jejich loňského pobytu v opuštěné lesní kapli ve štýrských lesích je vynikající nové album "Haunted Summer", inspirované skutečnými událostmi dekadentního léta zhýralých romantiků Byrona, manželů Shelleyových a dalších. A nebyli by to The Devil & The Universe, aby si i tady nepomohli netradičními skladatelskými postupy – Tarotem , automatickým psaním a různými magicko/náboženskými technikami.

O živou prezentaci tak silného materiálu jsme zkrátka Prahu nemohli ochudit. Navíc když Rakušané přearanžovali i své původní skladby a okořenili je kytarou. A existuje snad vhodnější datum pro věci magické, než jarní rovnodennost?

Společnost rakouským okultistům bude dělat avantgardní skladatel, multiinstrumentalista, industriální matador a zvukový alchymista Vladimír Hirsch, který pro tento večer oživí svou hudební inkarnací Subpop Squeeze. Kousavý projekt zaměřený na „electronic subpop entertainments" s kořeny v roce 1996 má za sebou tři tématická alba – debutové "Arsenica / Less Than Nothing" z roku 1996, "Dream, Monster, Exorcism" z roku 1999 a předloňskou "The Sheep Barn Entertainment", na které si zahostovala i holandská experimentální zpěvačka Nadya Feir.

Živou prezentaci této Hirschovy polohy si budete moci vychutnat po delší době. Napište si tedy do kalendářů, že 21. března 2015 "už něco máte".
Termíny