4. řemeslný jarmark v Lysé

Divadlo, Volný čas, Hudba, Pro děti
Již tradiční řemeslný jarmark s bohatým doprovodným programem, kde kromě koupě českých originálních ručně vyráběných výrobků si sami můžete vyzkoušet jejich výrobu, shlédnout ukázky různých řemesel. Pojďme společně vytvořit opět něco jedinečného a užít si tu neopakovatelnou atmosféru...

Tentokrát už jako nezisková organizace Fajn spolek, z. s. pro vás již počtvrté, ale se stejným zápalem a radostí, připravujeme řemeslný jarmark s originálními českými rukodělnými výrobky řemeslníků z okolí či vzdálenějších koutů naší republiky, na němž se podílejí výrobci prezentující na handmade portál Fler.cz i mimo něj. Někteří jsou nositeli certifikátu Regionální produkt

Součástí trhu budou opět UKÁZKY STAROČESKÝCH I NOVODOBÝCH ŘEMESEL A VÝTVARNÝCH TECHNIK. Navíc si návštěvníci mohou vedle hotových výrobků odnést domů i MATERIÁL PRO TVOŘENÍ, většinou v podobě již hotových materiálových balíčků či materiálu dle vlastního výběru. Jak pro děti tak i pro dospělé jsou připraveny TVOŘIVÉ DÍLNY.

 

Děti určitě opět nadchnou KOUZLA Z OBŘÍHO BUBLIFUKU, a tentokrát pro ně chystáme ještě jedno pěkné překvapení. Jarmareční atmosféru bude jedinečně dokreslovat opět HRA FLAŠINETOVÁ.


Návštěvníci se mohou těšit na širokou skladbu výrobků a řemesel:

košíkaření, drátenictví, kovářské a krejčovské výrobky – oblečení pro děti i dospělé, kabelky, zástěry, bytové doplňky, výrobky z kůže nebo ze dřeva - hračky, drobné dárkové předměty i bytové dekorace, nádobí, keramika – interiérová i venkovní, lustry, užitková i dekorativní, výroba mýdla a přírodní kosmetiky, svíčky, obrázky, papírenské výrobky, krasohledy, široká škála šperkařských výrobků a různé domácí dobroty

Posledního jarmarku (říjen 2014) se účastnilo na 40 řemeslníků a přišlo odhadem 3000 návštěvníků.

Detailní informace (skladba řemeslníků, program, fotografie z minulých ročníků) můžete sledovat na FB profilu Řemeslný jarmark v Lysé.
 
POMOC POTŘEBNÝM
 
Nedílnou součástí tohoto jarmarku bude opět pomoc potřebným. Tentokrát bychom rádi pomohli 12-leté Kačce z Velin, která onemocněla akutní lymfoblastickou leukémií.

Pomoci jí můžete zakoupením darovaných výrobků od přítomných řemeslníků, přinesením víček od PET lahví nebo jakýmkoliv finančním příspěvkem do připravené kasičky.

Díky všem prodejcům a štědrým návštěvníkům jsme mohli už pomoci malému Vašíkovi z Litole (část Lysé nad Labem) celkovou částkou 6457,- Kč a hudební skupině postižených „Vážky“ z Milovic částkou 1350,- Kč.

Účinkují

DOPROVODNÝ PROGRAM

09:30 - trapno šejdířská show Jakub Balgoroth Kocourek
10:00 - divadelní představení "Rokec a Žužu" (Divadlo Fígl)
11:00 - Flamenkitas I (taneční vystoupení přepůvabných dam)
11:30 - divadelní vystoupení Helen Doron Lysá nad Labem
12:00 - ukázky canisterapie a práce s asistenčními psi (Elva Help, o. s.)
14:00 - všichni tančíme s Helemese
15:30 - Flamenkitas II (taneční vystoupení přepůvabných dam)
16:00 - divadelní představení nejmenších (Fajn klub)

Termíny