FLORBALOVÁ EXTRALIGA: Bohemians vs. Pardubice

Sport

Extraligoví florbalisté Bohemians se naposledy v letošní sezóně představí v domácím prostřední v rámci základní části florbalové extraligy mužů, která nezadržitelně míří do play-off. Klokani s jistotou postupu stále živí naději na 3. místo a Pardubice naopak bojují o 8. příčku, která by jim zajistila historický postup do vyřazovací fáze.

Není to tak dlouho, kdy se Pardubice přetahovaly s našimi borci o sestup z nejvyšší soutěže. Tyhle časy už jsou ovšem pryč a oba týmy mají jiné plány. Klokani mají úžasnou sérii, ve které zvítězili ve 12 ze 13 utkání a usadili se na 4. místě. To Sokolové z Pardubic mají namířeno na historicky první postup do play-off, který by pro ně znamenal automatickou záchranu pro příští ročník a třeba i nějaké ty zkušenosti navíc.

O formě klokanů toho bylo v poslední době napsáno již hodně a je otázka, jak dopadne čtvrtfinálový los play-off. Jisté ovšem je, že si nikdo tým Bohemians moc nepřeje, jelikož naši borci začínají patřit mezi absolutní extraligovou špičku. A kdyby si Pardubice mohly vybrat, asi by pro nedělní utkání zvolily také jiného soupeře. Klokani totiž předvádějí parádní florbal plný křižných přihrávek, kombinací do prázdné branky a dalších útočných činností, které potěší nejednoho diváka. Sokolové však na klokany letos už jednou vyzráli, když zvítězili na nájezdy 8:7.

Před samotným utkáním mužů proti Pardubicím, se představí i naše ženy. Zelenobílé florbalistky se utkají s FBC Ostrava už od 15:00 a bude určitě zajímavé sledovat, jakou formu mají před blížícím se play-off ony.

Pro diváky je již tradičně připraven bohatý doprovodný program včetně drobných dárků. O motivaci mají všechny týmy postaráno a jistě bude k vidění špičkový florbal, který by si správný sportovní fanda neměl nechat ujít.

Extraligové zápasy v rámci 21. kola proběhnou 22. 2.2015 ve sportovní hale Děkanka.

Nedělní program – 22.2.2015:                                                              

Od 15:00 – FbŠ „pipni.cz“ Bohemians vs. FBC Ostrava – extraliga žen

Od 18:00 – FbŠ Bohemians vs. Sokol Pardubice – AutoCont extraliga

 

Termíny