florbalová extraliga: Bohemians vs. Ostrava

Sport

Extraligoví florbalisté Bohemians dál pokračují ve stíhací jízdě na čelo tabulky. V posledním kole opět šokovali svého soupeře a z Brna odvezli všechny body. Už tento pátek přivítají na své domácí palubovce FBC Ostrava, které stále bojuje na hraně postupu do play-off a potřebuje každý bod. K vidění tak bude zcela jistě špičkový florbal.

Základní část AutoCont extraligy míří ke svému konci a soupeři klokanů se třesou před formou zelenobílých borců. Po Vinohradech a Otrokovicích, to naposledy schytalo Brno, které sice vedlo v poslední třetině 3:0, ale nakonec prohrálo 3:4. Klokani tak potvrdili úžasnou formu, když bodovali podesáté v řadě a poskočili na 4. místo. Ve výborné sérii navíc ztratili body jen s Chodovem za prohru v prodloužení.

Ani tentokrát se klokani nebudou chtít sklonit před svým protivníkem. Na Děkanku přijede v pátek večer ostravské FBC, které je aktuálně na 9. místě a nutně potřebuje získat body, které by mu pomohly do play-off. Klokani to opravdu nebudou mít jednoduché, Ostrava se pomalu zvedá a hraje o všechno.

V pátek večer tak zcela jistě uvidíme florbal na hranici možností obou týmů, klokani by se rádi dotáhli na 3. Vítkovice a Ostravě by se body za vítězství velmi hodily. Papírově jsou sice jasnými favority domácí, ale ani poslední výsledky hostů nejsou marné, spíš naopak. Heroické vítězství nad Chodovem, těsná porážka od Tatranu a porážka s Vítkovicemi naznačují, že se ostravští budou prát o postup do play-off až do posledního utkání.

Na podzim se z vítězství radovali hráči Bohemians, kteří zvítězili 4:5 na půdě Ostravy a odvezli si domů všechny body. Kdo se bude radovat tentokrát?

Pro diváky je již tradičně připraven bohatý doprovodný program včetně drobných dárků. Florbalová AutoCont extraliga míří ke konci základní části a na šetření sil už není čas.

Zápas 19. kola AutoCont extraligy proběhne 13. 2.2015 ve sportovní hale Děkanka.

Páteční program – 13.2.2015:                           Od 20:00 – FbŠ Bohemians vs. FBC Ostrava – AutoCont extraliga