Euroregion Tour 2015

Turistika

15. ročník veletrhu cestovního ruchu Euroregion Tour.

Jedná se o jediný veletrh cestovního ruchu v Severních Čechách s mezinárodní účastí, zejména vystavovatelů z Čech, Německa, Polska a Slovenska a řadí se mezi největší regionální veletrhy cestovního ruchu v České republice. Cílem veletrhu je představit návštěvníkům možnosti trávení volného času, tipy na výlety, novinky z cestovního ruchu, regionální produkty a mnoho dalšího. V letošním roce bude veletrh propagován mottem Liberecký kraj jako na dlani, kterým chtějí organizátoři podpořit aktivní turistiku.

Nabídku turistických možností doplní prodejní výstava regionálních produktů z ČR a Polska a bohatý doprovodný program pro návštěvníky. V pátek 20. března se očekává 70% zatmění slunce a návštěvníci budou mít možnost je pozorovat dalekohledy Astronimického ústavu společně s odborným výkladem. Na čtvrtek 19. března jsou pro návštěvníky připraveny zajímavé besedy s cestovateli v kině Junior, např. vyprávění Jiřího Moskala o Dakaru, nebo cestopisné vyprávění S kajakem v Equadoru či Himálaj K2. Žáci 2. stupně základních škol budou moci v kině Junior zhlédnout promítání Století Miroslava Zikmunda. Na závěr veletrhu, v sobotu 21.března od 20:00 hodin pořádá Eurocentrum koncert skupin Polemica a Fast Food Orchestra.

V prostorách Eurocentra bude po dobu konání veletrhu k vidění i několik výstav – např. fotografie z nově proznačené hřebenové trasy po horách Libereckého kraje, Hřebenovka.

Termíny