Festival Můžeš – Racek

Volný čas, Kurzy, vzdělání, konference

„Na břehu jezera žije od dětství mladá dívka, taková, jako jste vy; má ráda jezero jako racek, je šťastná a volná jako racek. Ale náhodou se objeví člověk, spatří ji, a nemaje nic jiného na práci, přivede ji do záhuby, jako tady toho racka…“ (Racek, druhé dějství)

Festival Můžeš tentokrát upře pozornost na hluboký vztah k vnitřnímu daru v nás. Ať jsme každý jiný, ať jsme odlišní, blázni, neslyšící nebo normální, může mezi námi vzniknout vzájemné porozumění, zájem, chtít se poznat. Hodnotou jsou naše vnitřní dary. Ty můžeme získat.


Program:

Divadelní představení Racek
Poetický komorní příběh, kde se v jeden moment setkává mluvené slovo se znakovou řečí. Legendární adaptace proslulé románové bajky na téma nelehkého prosazování svobody a seberealizace, které může vést až k vyhnanství. Vizuálně pohybový jazyk neslyšících mimořádně představuje nezkrotnou touhu po vzlétnutí a touhu po hbitém pohybu křídel. Režie: Jaroslav Dušek

Přednáška Michala Roškaňuka
O autismu se říká, že je nemoc, diagnóza. Lze ho ale vnímat jinak - jako specialitu chápání a vyhodnocování člověka. Autisté jsou nádherní lidé plní pocitů, nápadů, představ. Jsou mnohem citlivější na negace, lži, nepřesnosti. Mohou nás hodně naučit o naší komunikaci, sociálnu a vytváření vztahů. S jejich světem seznámí úžasný rozpravěč Michal Roškaňuk.

Přednáška Radmily Telvákové
Propojení a jinakost vnitřních světů.

Hudební vstup Jana Budaře
Hudba je jedním z prostředků vzájemného porozumění, pochopení, souznění. Pomocí hudby se ostré hroty jinakostí mohou obrousit a stát se až sympatickými podobnostmi. Po celou dobu festivalu nám hudba Jana Budaře bude otevírat prostor k zamyšlení.


Cena: 480,- Kč s rezervací, 550,- na místě
Kapacita: 300 lidí

Vstupenky si prosím zarezervujte na stránkách www.ticketon.cz nebo přímo zde - http://bit.ly/1Dx0vn0.
Platba vstupenek na místě.

Termíny