Pacora a Mihály Borbély Quartet

Hudba

PaCoRa (SK/Moldávie) 

Cimbál v jazzu? Věřte tomu nebo ne, i jazz má své instrumentální bílé vrány a černé ovce, kategorii nástrojů nazývanou v americkém časopise Down Beat trefně „Miscellaneous“. Tahle kategorie zahrnuje ty nejexotičtější nástroje i jejich virtuosy. Není pochyb o tom, že se dříve nebo později do této kategorie dostane i cimbál a zařadí se tak po bok banja, dud, mušlí či foukací harmoniky.Za neopakovatelný zvuk tria může organické prolínání jazzu a folklóru podbarvené prvky vážné hudby. 

Mihály Borbély Quartet (HUN) 

Kvarteto saxofonové etnojazzové legendy Mihály Borbélyho hraje avantgardní hudbu s hlubokými kořeny jak v jazzové tradici, tak v maďarské etnické hudbě a vytváří tak kulturní most mezi Amerikou a Evropou. Most založený na talentu, respektu a přátelství, a vytvořený společným jazykem jazzu, folklóru a improvizované hudby. Kapela reflektuje názvuky hudby karpatského oblouku včetně balkánských vlivů. 

Účinkují

PaCoRa Trio (SK/Moldávie)

Stano Palúch – housle, Robert Ragan - kontrabas, Marcel Comendant – cimbál

Mihály Borbély Quartet (HUN)

Mihály Borbély - saxofony a další dechové nástroje, Áron Tálas - piano, Balázs Horváth - kontrabas, István Baló - bicí, perkuse

Termíny