David Helbock trio a Ben Williams

Hudba

David Helbock trio 

David Helbock pořád spadá do kolonky mladý a nadějný, ale už se mu podařilo zbrázdit skoro celý svět a na různých kontinentech si najít celou řadu fanoušků. Helbock, pianista pocházející z malé vesničky v Rakousku s názvem Koblach, je bez pochyby na cestě k velké mezinárodní hudební kariéře.Od počátku své hudební kariéry je David Helbock také mimořádně aktivní jako skladatel. Jedním z jeho stěžejních skladatelských úspěchů je mimo jiné velký „Jednoletý kompoziční projekt", kdy po celý rok psal novou skladbu každý den. Hudba tria je progresivní, energická a v mžiku vtáhne do dění. Basové ukulele Raphaela Preuschla je navíc mezi jazzovými nástroji starajícími se o hluboké frekvence tak trochu zjevením. 

Ben Williams 

Ben Williams je jedním z nejzajímavějších a nejperspektivnějších hudebníků na dnešní scéně. Pomáhá totiž uchovat a rozvíjet jazzovou tradici, ale zároveň hledá svůj vlastní zřetelný zvuk s příchutí hip hopu, gospelu a Rhythm & Blues. Jeho hudba není zahleděná do sebe a prostřednictvím vynikajících a skvěle se doplňujících spoluhráčů komunikuje s posluchači nepodlézavou sdělností. 

Účinkují

David Helbock Trio

David Helbock - piano, Raphael Preuschl - basukulele, Herbert Pirker – bicí

 

Ben Williams

 

Ben Williams - kontrabas, baskytara, bandleader, Christian Sands – piano, klávesy, John Davis - bicí, Marcus Strickland - saxofony, Matt Stevens – kytara

 

 

Termíny