Petr Kalfus Sextet a Jaromír Honzák Quintet

Hudba

Petr Kalfus Sextet 

Alt saxofon zaujímá čestné místo mezi jazzovými nástroji už od dob krále be-bopu Charlieho Parkera, který jej definitivně zbavil nálepky „dětského“ instrumentu. V Parkerových stopách jdou specialisté na altku ve světě i doma a mezi přední hráče na alt saxofon patří i Petr Kalfus, na zdejší jazzové scéně už dávno etablovaná postava. V jeho projektu Sextet, jenž spatřil světlo světa v roce 2011, se sešli výteční instrumentalisté Jakub Doležal (tenor saxofon), Jan Jirucha (pozoun), Jiří Neužil (piano), Petr Dvorský (kontrabas) a Martin Kopřiva (bicí). 

Jaromír Honzák Quintet 

Jaromír Honzák si ke spolupráci vždy vybírá hráče nejen osobité, ale především týmové. Výsledkem je pak kompaktní ansámbl se společným pohledem na hudbu, tvůrčím potenciálem a řemeslnou precizností. Sám kontrabasista a leader se rovněž obvykle stará o kapelové pojivo, tedy hudební vizi a gros kompozičního materiálu, jež vtiskávají tvorbě kvarteta pečeť jedinečnosti. Na turné k nové desce si přizval vynikající a osvědčené zdejší hráče. Tradiční spoluhráče Davida Dorůžku, Martina Nováka a Víta Křišťana doplnil brněnský nestor, saxofonista a dnes už čím dál víc i klarinetista Radek Zapadlo. 

Účinkují

Petr Kalfus Sextet

Petr Kalfus - alt saxofon,Jakub Doležal - tenor saxofon,Jan Jirucha – pozoun,Jiří Neužil piano
Petr Dvorský – kontrabas,Martin Kopřiva – bici

 

Jaromír Honzák Quintet

 

David Dorůžka – kytara, Radek Zapadlo - klarinet, alt saxofon, Vít Křišťan - piano, klávesy, Martin Novák – bicí, Jaromír Honzák – kontrabas

 

Termíny