Kompost 3 a Gerald Clayton Trio

Hudba

Kompost 3 (AUT) 

Slovo Kompost ve vás na první pohled nevykouzlí myšlenku na neustále se měnící, oheň stravující subjekt schopný vás uhoupat k spánku, nebo naopak vystřelit na oběžnou dráhu. Ale moment! Začněme raději na jeho povrchu. Organický, zemitý, živý; původní změť nesčetných drobků a odpadků z králova stolu dokonale rozložená do kompaktní hmoty. Trochu funky. Občas HODNĚ funky. Kompost je prostě tohle vše. Kompost 3 má všechno: vášeň, lyriku, schopnost nastoupit na někoho tak tvrdě, že má dojem, že spadne, zdánlivě nevyčerpatelný tok myšlenek a nakonec to nejlepší: skutečnou telepatii. 

Gerald Clayton Trio 

Za osm let hudební aktivity se může pochlubit třemi vlastními alby, několika studiovými projekty v roli sidemana a bezpočtem vystoupení po celém světě jen málokdo. Pianista Gerald Clayton se etabloval jako jedna z vůdčích postav nastupující generace jazzových umělců, kteří se pohybují v množství stylů tvoříčí moderní jazzový jazyk. The New York Times jej ocejchoval přízviskem „výrazná a autoritativní osobnost,“ a Clayton tak směle může nastoupit cestu k zanechání vlastní stopy v jazzové tradici. 

Účinkují

Kompost 3

Martin Eberle - trubka, slide-trubka a křídlovka, Benny Omerzell - klavír, varhany, Rhodes, Clavinet, syntezátory, toy piano, melodica, Manu Mayr - elektrická baskytara a kontrabas, bass-synth, Lukas König - bicí, perkuse

Gerald Clayton Trio

Gerald Clayton - piano, Joe Sanders - kontrabas, Obed Calvaire – bicí

Termíny