V AREÁLU NA RYBNÍČKU SE CHYSTAJÍ DNY FRANCOUZSKÉ KUCHYNĚ

Volný čas

Ochutnat speciality nejoceňovanější kuchyně světa budou mít možnost ve dnech 6. - 15. února hosté restaurace nově vybudovaného areálu Tenisového centra Staré Město - Rybníček. Na sobotu 14. února je navíc připraveno speciální Valentýnské menu pro všechny zamilované. Dny Francouzské kuchyně probíhají v rámci speciálního projektu „Gastrofestival plný chutí“.

Francie je kolébkou nejvyšší gastronomie a proto i při přípravě jídel kladou její šéfkuchaři velký důraz na pečlivou přípravu a jejich prezentaci,“ uvádí ředitel areálu David Mišťúrik a dodává: “Samotné jídlo považují Francouzi za rituál, proto doufáme, že i naši hosté využijí možnosti ochutnat něco netradičního a prožít výjimečný gurmánský zážitek.“

Připravené menu obsahuje pečlivě vybrané speciality z hovězího pupku, telecích líček, jehněčího kolínka a dalších pokrmů upravených podle originálních francouzských receptur,“ říká šéfkuchař Jan Stejskal. Ke každému menu obdrží navíc hosté zdarma sklenku červeného vína.

Na svátek sv. Valentýna navíc restaurace zařadila do nabídky speciální menu pro zamilované páry, které tvoří kachní prsíčka Barberie, naložená v koření pěti vůní, smetanové brambory, glazírovaná šalotka a omáčka z lesních plodů a Portského vína a grilovaná vepřová panenka marinovaná v koření Tandoori masala s restovanými fazolkami na slanině a pečenými bramborami. Menu je navíc doplněné o sladkou tečku v podobě čokoládové pěny s glazírovanou hruškou.

 

Areál TC Staré Město – Rybníček byl otevřený v srpnu loňského roku s cílem poskytnout zázemí tenisovému klubu a rozšířit jeho aktivity o další sportovní a relaxační činnosti pro celou rodinu. Klub, který dnes zahrnuje 130 členů, nabízí díky novým prostorám i řadu dalších doplňkových služeb jako jsou skupinové i individuální kondiční tréninky, fyzioterapie, hlídání dětí, výuka angličtiny a doučování.

Podrobnější informace na www.tcstaremesto.cz

Termíny