Zrní + The Plastic People of the Universe – Pro Mácu

Hudba

Dobrý den,

kontaktuji Váš informační portál za účelem propagace benefičního koncertu na podporu Marcela "Mácy" Dufka. Jsme nezisková organizace, proto si můžeme dovolit propagaci pouze bezplatnou :) Prosím Vás tímto o uveřejnění následující události.

Děkuji za celé Hnutí Mácou.

S pozdravem,
Kevin Leňo, o.s. Pro Mácu
605 076 296
KevinLenoHnutiMacou@seznam.cz

P.S.: Formu článku upravte dle libosti, v příloze zasílám ilustrační foto
_____________________________________________

Název akce:

Zrní + The Plastic People of the Universe – Pro Mácu


Informační řádek k události na web („náhled“):

Na benefičním koncertě vozíčkáře Mácu pod undergroundová legenda Plastici a současná alternativní špička Zrní.


Technické info:

Datum konání: 24. 3. 2015

Místo konání: MeetFactory Praha

Začátek v 19:00, Cena 250,- Kč v předprodeji nebo 280,- Kč na místě (doprovod ZTP zdarma)


Předprodej lístků: www.meetfactory.cz/ cs/objednavka-listku/970


Facebook událost: www.facebook.com/events/1526829727579352/?source=1


Prezentace Marcela Dufka:

Marcel „Máca” Dufek je člověk s postižením, které se nazývá Dětská mozková obrna (DMO). Nedokáže ovládat své končetiny a tak potřebuje k běžným činnostem asistenci druhých lidí. Tuto asistenci mu zajišťuje denní stacionář Akord a doma soukromí asistenti. Náklady na jeho „samostatný” život jsou cca 40.000 měsíčně, z čehož sice část pokryje důchod, ale zbytek si musí zařídít sám. To dělá příležitostnými přivýdělky ve formě přednášek ve firmách a na školách a sháněním sponzorských darů. V případě, že by toto nedělal, nemohl by žít podle svého, ale skončil by v nějakém z ústavů s celoroční péčí, což se neshoduje s představou svobodného života.


Oficiální web: www.hnutimacou.cz


Prezentace Zrní:

Jsme Zrní. Něžný artbrut, kladenskej uhelnej zen. Na hudbě nás baví objevovat nový možnosti a kombinace. Hrát si, bejt spolu v hudební krajině, kterou společně vytváříme. Baví nás zkoumat, vyjadřovat a sdílet svý pocity. Většina našich písniček vzniká společnou improvizací. Hodně nás inspiruje příroda, její trvalý principy, krajina, lidová hudba, ale stejně tak elektronická doba, do který jsme se narodili. Zpíváme česky. Je nás pět. Hrajeme spolu od roku 2001 pořád ve stejnym složení. Hudbou chceme šířit chuť pozorovat, fascinovat se, brát život jako hru a velkej zážitek. Na outfit sere pes. Zrní je hra, kladenskej uhelnej zen.


Oficiální web: www.zrni.cz


Prezentace Plastici:

The Plastic People of the Universe vznikli v roce 1968 a jejich tvorba, ovlivněná v začátcích zejména americkými Velvet Underground, Captainem Beefheartem či Frankem Zappou se stala během doby jednou z nejoriginálnějších na nejen české rockové scéně. Skupina se nedala přimět k ústupkům a kompromisům z tehdejším režimem, což je připravilo o profesionální licenci a přivádělo stále více komplikací s úřady. Systematická perzekuce vyvrcholila v roce 1976 uvězněním několika členů. Skupina opozičních intelektuálů v čele s Václavem Havlem zorganizovala kampaň na jejich podporu a propuštění, která vyvrcholila v lednu 1977 Chartou 77. Tak se stala rock´n´rollová skupina podnětem k semknutí demokratické opozice všech směrů, jaké nemělo v tehdejších komunistických zemích obdoby. Hudebníci se sbližují s Václavem Havlem, natáčejí na jeho chalupě na Hrádečku dvě ze svých poloprofesionálních ilegálních nahrávek, na jednu z nich vůdce disentu a budoucí prezident vybírá texty. Po celou dobu si skupina udržuje jasnou uměleckou vizi a hudebně se vyvíjí k nezaměnitelnému výrazu, který si získává uznání po celém světě, kam se jejich nahrávky často dobrodružnými konspiračními cestami dostávají. Část členů souboru so získává na začátku devadesátých let renomé po Evropě a v USA jako Půlnoc – kapela, která měla v základu východiska PPU.

Oficiální web: www.plasticpeople.cz

Účinkují

Zrní, The Plastic People of the Universe

Termíny