Slavnostní zahájení Salonu vín

Výstava

Přelom února a března patří každoročně otevření nové degustační expozice stovky nejlepších moravských a českých vín – Salonu vín ve Valticích. Od 28. února bude mít veřejnost celoroční příležitost ochutnat a zhodnotit naše nejlepší vína, a to navíc v příjemných prostorech zrekonstruovaného podzemí státního zámku ve Valticích.

Vína je zde možné zvědavě okukovat, ochutnávat, nebo i nakupovat po jednotlivých láhvích podle toho, jaký program zvolíte. Je na vás, zda se spolehnete jen na vlastní smysly, nebo se necháte provést zkušeným sommelierem, který přidá i nějakou tu zajímavost o vínech, vinařích i vinařství dnes i v minulosti. A že výlet do Valtic bude stát zato, slibuje i titul TOP VINAŘSKÝ CÍL, který Salonu vín přidělili návštěvníci za rok 2014.

Letošní Šampion, Rulandské bílé Ego75, výběr z hroznů 2013 od Zámeckého vinařství Bzenec, by rozhodně neměl uniknout vaší pozornosti! Hrozny pro tuto vynikající rulandu uzrály ve slovácké vinařské podoblasti, v obci Vracov, na viniční trati Klínky. Víno uspělo v naší nejvyšší soutěži Salon vín - národní soutěž vín 2015 v tvrdé konkurenci 1646 moravských a českých vín.

Více o Salonu vín na: www.salonvin.cz a více o našich vínech na www.wineofczechrepublic.cz.

 

 

O Salonu vín

Salon vín – národní soutěž vín je vyvrcholením celého systému soutěží a hodnocení vín, který se skládá z 5 oblastních soutěží Národní soutěže vín: 4 soutěže ve vinařské oblasti Morava podle jednotlivých podoblastí (znojemská, mikulovská, velkopavlovická a slovácká) a dále soutěž vinařské oblasti Čechy. Celkově se všech nominačních podoblastních soutěží zúčastnilo 1646 vín, což dělá z Národní soutěže vín s přehledem největší soutěž vín v České republice.

Termíny