Lucie Kopsová a Tomáš Honěk

Hudba

Lucie Kopsová je slovenská houslistka. Studovala na Konzervatoři v Bratislavě a na Hudební fakultě JAMU v Brně obor hra na housle, kde pokračovala i v magisterském studiu.

V uplynulých letech absolvovala bohatou koncertní činnost a účinkovala na mnoha festivalech. Zúčastnila se též spousty interpretačních soutěží, na kterých získala významná ocenění, mimo jiná i 1. místo na mezinárodní soutěži v Dolnom Kubíně, kde také získala Cenu Mladé hodnotící rady a Cenu primátora města, 1. místo jí patřilo také na soutěži studentů slovenských konzervatoří, dále 2. místo získala v soutěži Beethovenův Hradec, kde také dostala Cenu za nejlepší interpretaci houslového koncertu Antonína Dvořáka a na mezinárodní soutěži Leoše Janáčka obsadila také 2. místo. Jako sólistka spoluúčinkovala s orchestrem Slovenské filharmonie, Slovenského rozhlasu, Slovenským komorním orchestrem B. Warchala, Brněnskou filharmonií a dalšími. Spolupracovala také s Komorním sborem Konzervatoře v Bratislavě, se kterým absolvovala turné po státech USA.

Vystupovala v různých městech na Slovensku, v Česku, Maďarsku, Rakousku, Slovinsku, Německu, Holandsku a Švédsku. Absolvovala mistrovské kurzy u J. Pazdery, V. Hudečka, F. Novotného, J. Čižmaroviče, B. Kotmela, S. Yaroshevicha, E. Perényi, B. Matouška a M. Grabarczika. V dubnu 2006 se zúčastnila projektu Evropského mládežnického komorního orchestru v rakouském Grazu, který vedl člen vídeňských filharmoniků, houslista René Staar. V létě 2006 absolvovala měsíční turné po státech EU, jako členka Orchestru mladých EU, který dirigoval Vladimir Ashkenazy a Andrej Borejko.

 

Tomáš Honěk začal hrát na kytaru v deseti letech na ZUŠ v Semilech. Studoval na konzervatoři v Pardubicích a po ukončení čtvrtého ročníku, složil přijímací zkoušky na Hudební fakultu JAMU v Brně.

Pravidelně se účastní kytarových festivalů a mistrovských tříd renomovaných kytaristů a pedagogů v ČR i v zahraničí (Mikulov, Vídeň, Koblenz, Split, Bělehrad, atd.). Studoval v mistrovských třídách Thomase Ofermanna a Jense Wagnera (Duo Sonare), Aniela Desideria, Costase Cotsiolise, Zorana Dukiče, Pabla Marqueze, Leo Brouwera, Marca Sociase a dalších. V roce 2006 ukončil šestý ročník kombinovaného studia konzervatoře v Pardubicích, úspěšně složil státní zkoušku bakalářského studia JAMU v Brně a pokračoval zde v navazujícím studiu. Je držitelem několika národních i mezinárodních ocenění. Získal např. 3. cenu na Mezinárodním bienále Kutná Hora, 1. cenu na Soutěži konzervatoří České republiky a získal i čestné uznání na mezinárodní soutěži Mladí kytaristi Dolný Kubín a 3. cenu na mezinárodní soutěži Guitarart festival Belgrade v Srbsku.

 

Oba mladí umělci spolu taktéž vystupují pod názvem Duo Teres, které vzniklo v roce 2007 na JAMU v Brně. Koncert v rámci KPH, na kterém zazní skladby N. Paganiniho, K. Růžičky, L. Hurníka, A. Piazzolla a dalších, můžete navštívit v úterý 10. února od 19 hod. ve Velkém Sále Záložny v Litovli. 

Účinkují

Lucie Kopsová a Tomáš Honěk

Kontakty

www.mklitovel.cz

Termíny