Česká mincovna zve na autogramiádu Dominika Haška

Volný čas, Sport

Česká mincovna zve všechny hokejové fanoušky na autogramiádu vynikajícího českého gólmana Dominika Haška, držitele zlaté medaile z olympiády v Naganu a dvojnásobného vítěze Stanleyova poháru.

Autogramiáda se bude konat v úterý 20. 1. 2015 od 12:00 hodin v prodejně České mincovny v Jablonci nad Nisou na Mírovém náměstí (naproti radnici). V pátek bude rovněž zahájena ražba zlatých a stříbrných pamětních medailí, které jablonecká Česká mincovna vydává k příležitosti Haškova nedávného uvedení do Hockey Hall of Fame v Torontu. Pamětní medaile bude možné na místě zakoupit.

 

***

Česká mincovna sídlící v Jablonci nad Nisou svým vznikem navázala na dlouholetou tradici ražby mincí na území Čech, Moravy a Slezska. České mince vyrábí od roku 1993, od závěru roku 1994 vyrazila všechny dosavadní stříbrné a zlaté mince a od roku 1996 i všechny oběžné mince České republiky vydávané Českou národní bankou. Rozvíjí vlastní výrobu mincí a medailí, zabývá se také distribucí zlatých investičních slitků. V říjnu 2012 zprovoznila svůj vlastní investiční portál ČM AURUM.

Termíny