Classic Specatacular - průřez největšími hudebními klenoty klasiky

Hudba

Silvestrovský večer v Dvořákově síni Rudolfina bude věnován nejznámějším velkolepým hudebním dílům nejslavnějších skladatelů všech dob. Royal Czech String Orchestra spolu s trojicí nejoblíbenějších českých hudebníků - sólistkou Národního divadla Andou-Louise Bogzou (soprán), Alešem Bártou (varhany) a Janem Mráčkem (housle) - představí ty nejlepší z vynikajících mistrovských děl.

A. Vivaldi, Čtvero ročních období - léto & zima

J. S. Bach, Tokáta a fuga d-moll

P. I. Čajkovskij, výběr z Louskáčka

W. A. Mozart, Requiem - Lacrimosa

W. A. Mozart, Malá noční hudba

M. Ravel, Bolero

C.M. Widor, Tokáta ze Symfonie č. 5

Účinkují

Royal String Orhestra - orchestr

Anda-Louise Bogza - soprán

Jan Mráček - sólové housle

Aleš Bárta - varhany

 

Rumunská rodačka Anda-Louise Bogza vystudovala klavír, cembalo a zpěv na konzervatoři a Vysoké umělecké škole v Bukurešti a na pražské Akademii múzických umění. Po ukončení AMU přijala angažmá ve Státní opeře Praha (do konce roku 2011) a v Národním divadle v Praze. Na svém repertoáru má přední role lyrického a dramatického oboru, mezi které patří Mozartova Hraběnka (Figarova svatba) a Donna Anna (Don Giovanni), Verdiho Aida, Leonora (Trubadúr), Desdemona (Otello), Abigaille (Nabucco), Pucciniho Tosca, Liù a Turandot, Sina (Hans Krása: Zásnuby ve snu), Janáčkova Jenůfa (Její pastorkyňa) a Káta (Káťa Kabanová).

 

Mladý houslista Jan Mráček je jedním z největších houslových talentů na světě. Na mezinárodních houslových soutěžích vyhrál již sedm prvních cen. Tento rok v září mu byla udělena 1. cena na Mezinárodní houslové soutěži Fritze Kreislera ve Vídni.

Termíny