Jan Ponocný

Hudba

Všechny skladby znovu nahrál a novými aranžemi a současným zvukem opatřil autor filmové hudby Honza Ponocný, který za ni byl nominován v kategorii nejlepší hudba jak na ceny filmové kritiky, tak i na Českého lva. Album nakonec vychází jako třetí řadovka jeho projektu Circus Ponorka s názvem Revival Circus. Posluchači na něm uslyší i zajímavé hosty, kromě Ponocného se na CD podíleli i M.Žbirka, J. Kirschner, zpěvák Brad Stratton, DJ Ollie Torr nebo textař John Riley. Album vychází v luxusnim digipacku, který graficky zpracoval Michal Kořán.

Účinkují

Ponorkova poznámka:,,Nikdy nevím, co mám odpovědět na otázku, jaký styl hraju, tak mrkněte na video, nebo přijďte raději na koncert, tohle co následuje jsem opsal z webu, kdyby vám to pomohlo... :-), ale neberte to vážně, ,,it's only folk 'n' roll".

Tak tady jsou ty sedmivětrné řeči: bla bla :-)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedinečný, jednočlenný ,,orchestr‘‘ Circus Ponorka.

Honza Ponocný v  originálním nu-folk ,,one-man-show‘‘.

Když půjdete na koncert projektu Circus Ponorka, asi budete na první pohled šokováni. Na podium příjde jediný člověk s akustickou kytarou a začnou se dít věci.

Během chvilky za pomoci elektronických ,,mašinek‘‘ a dvou mikrofonů poskládá zvuk celé kapely ve které nechybějí bicí, basa, několik kytarových partů a dokonce pěvecký sbor. Tím člověkem je Honza Ponocný, muzikant s bezmála dvacetiletou profesionální zkušeností, který se pokusil zkusit to jinak a stal se tak jednou z nejzajímavějších hudebních událostí poslední doby.

Je neuvěřitelné, jak může jednočlenná kapela znít.

Honza Ponocný se jako kytarista podílel na více než 60-ti CD, produkovval několik platinových CD pro firmu Universal, má za sebou spolupráci s řadou špičkových hudebníků  např. Steve Walsh, Jean Couture, John Riley, Ivan Kral atd….

Napsal hudbu k celovečernímu filmům režiserky Alice Nellis : Revival (2013), kde zahrál i roli slepého bubeníka (nominace na Českého lva za hudbu ), Mamas a Papas (nominace na Českého lva za hudbu), k filmu Perfect Days (hlavní role Ivana Chýlková - premiéra listopad 2011), dále například k filmu Vaterland (premiéra srpen 2004 - režie David Jařab) s Karlem Rodenem v hlavní roli a k nekolika dalším filmům. V součastnosti píše písničky do připravovaného nového filmu Andělé (režie Alice Nellis, premiera na podzim 2014) a několika dalších projektů.

 

AUTOR PÍSNÍ: Jeho písně nahráli například: Ewa Farna, Anna K., Lenka Dusilová, Debbi, K. Kamberská, H. Zeťová,  L. Filipová, I. Csáková, Goodfellas,  Václav Koubek, Laura a její tygři, I. Hlas, Ridina Ahmed,  Aneta Langerová, John Riley, Lucien Zell, Jean Couture, Bradley Stratton a další.

HUDEBNÍK: Jako hudebník se podílel na několika desítkách CD. Živě vystupoval např. 9 let s Ivanem Hlasem, nebo s Annou K., v polovině devadesátých let založil skupinu Circus Praha, ve které zpíval americký zpěvák Bradley J. Stratton, a která vydala dvě alba u firmy Universal. V současné době vystupuje kromě sólového projektu s názvem Circus Ponorka s Mekym Žbirkou, Ivanem Kralem a Václavem Koubkem.

 

 

Další dokumenty k akci

  
Termíny