Gabriela Vermelho

Hudba

GABRIELA VERMELHO (jazz-rock-alternativa / Brno - Praha)
Česká zpěvačka, houslistka, violistka, hráčka na kvinton, hudební skladatelka, performerka a herečka. Je neběžnou osobností naší hudební a divadelní scény, působící v oblasti klasické hudby, muzikálu, jazzu a rockové alternativy. Je členkou Talichovy komorní filharmonie, primariem kvarteta Gadrew Way, spolupracovala se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Komorním orchestrem Pavla Haase, Orchestrem Berg, Heroldovým kvartetem, Orchestrem Gustava Broma, skupinou Čechomor atd. Hraje, zpívá a tvoří v kapelách Maraca a Zimbova, vystupuje společně s Epoque Quartetem a Petrem Wajsarem ve sdružení Ewave, v poslední době nejčastěji se skupinou GaRe, se kterou natočila CD GaBaRet.

Skládá scénickou hudbu – inscenace Ondina ve Středočeském divadle Kladno (2008), taneční horror Jessie a Morgiana – Malostranská beseda (2010), baletní představení Nikdy nekončící příběh, liberecké Divadlo F. X. Šaldy (2011), je autorkou hudebního doprovodu k dokumentárnímu snímku ČT Uloupené mateřství (2009). Pro taneční seskupení ME-SA napsala a interpretovala hudební složku v představení Echoes (2009). Napsala a interpretovala hudbu k představení Havran skupiny Veselé skoky (2008).
Nevšední schopnost zvládnout stylově hudbu klasickou, jazzovou, folklórní a world music instrumentálně i pěvecky se zhodnotily v roce 2005, kdy za roli čarodějky Evy v muzikálu Balada pro banditu brněnského divadla Husa na provázku v režii Vladimíra Morávka obdržela cenu Alfréda Radoka v kategorii Talent roku.

Spolupracuje se současnými českými mladými autory (Markéta Dvořáková, Aleš Pavlorek, Michal Nejtek, Jan Meisl), kteří pro ni píšou skladby v oblasti vážné muziky.
Na jaře roku 2013 dokončila hudbu k baletu Krvavá svatba, kterou uvádí Komorní scéna divadla J. K. Tyla v Plzni. V letech 2003 – 2009 jste ji mohli vidět v muzikálech Obraz Doriana Graye, nebo Excalibur.

Účinkují

Gabriela Vermelho

Další dokumenty k akci

  
Termíny