Žalman a Spol.

Hudba

Ve středu 18. února můžete od 19 hod. navštívit v Koncertním sále MK Litovel koncert české folkové legendy ŽALMAN & SPOL. Skupina nebyla nikdy oficiálně založena, ale za okamžik jejího vzniku je považováno první vystoupení tria "Žalmanův jihočeský výběr" na Portě v Plzni v roce 1982. Toto sdružení, později přejmenované lidmi od muziky na, Žalman & Spol., se prakticky přes noc stalo legendou.
Žalman v té době ještě působil ve skupině Minnesengři, z té ale roku 1985 odešel a začal se naplno věnovat vlastní skupině. Po mnoha krátkých nahrávkách (edice Dostavník, Porta, Cesty) vyšla v roce 1987 první dlouhohrající deska (vinylová) ŽALMAN & SPOL.

V současné době Pavel Lohonka Žalman vystupuje se svojí skupinou v nové sestavě, kde jej od ledna 2012 vedle baskytaristy Petra Novotného nově doprovází zpěvačka Michaela Hálková a kytarista Pavel Malina. Krom stálic repertoáru, bez kterých se vystoupení nemůže obejít, kapela obnovila řadu písní, například Nikdo se nesmál, Sen o Berenice, Po noci přijde noc, Píseň pro čaroděje, Do jedné řeky, Skřivánek, nebo třeba Padly vody. V březnu 2013 vyšla CD + DVD se záznamem koncertu v Telči. V současné době skupina pracuje na studiových nahrávkách zcela nových písní. Všichni účastníci koncertu navíc dostanou malý dárek a to v podobě možnosti stáhnout si na internetu zdarma nejméně jednu zcela novou a dosud nevydanou píseň Žalmana & Spol.

 

Účinkují

Žalman

Kontakty

www.mklitovel.cz

Termíny