Křest knihy Litoměřice-domov můj

Výstava

V konferenčním sále Hradu Litoměřice se v úterý 16. prosince uskuteční křest právě vycházející knihy „Litoměřice – domov můj“. Akce začíná v 16 hodin a po jejím skončení proběhne autogramiáda. Knihu zde bude možno zakoupit za zvýhodněnou cenu.
   Jde o volné pokračování úspěšného titulu „Kdo se to na nás dívá“, který se pokusil poodhalit, co prozrazují a tají sochy města. Barevná publikace „Litoměřice – domov můj“ tentokráte mapuje historicky zajímavé objekty, které mnozí z nás denně  míjejí bez povšimnutí, protože na první pohled nejsou ničím zajímavé. „Pokud ovšem nevstoupíme dovnitř,“ upozorňují fotograf Pavel Rýva a autor textů Oldřich Doskočil.
   Příkladem může být dům na Dlouhé ulici čp. 15/178, v jehož přízemí se nachází vietnamská prodejna potravin. „Málokdo už ale ví o desce s barokním tvaroslovím na jedné ze stěn, připomínající pět návštěv císaře Josefa II., který se svými generály, včetně legendárního Laudona, pobýval právě v tomto nenápadném domě,“ prozrazují autoři jednu ze zajímavostí, kterými se právě vycházející kniha jen hemží.  
   K dostání bude od 16. prosince v infocentru v podloubí radnice na Mírovém náměstí.  

Termíny