Divadlo SKLEP: MLÝNY

Divadlo

Představení Mlýny, drama z vojenského prostředí v podání již legendárního Divadla SKLEP, vznikla na motivy hry Václava Havla a Karla Bryndy "Život před sebou". Děj se odehrává za socialismu kdesi ve vojenském útvaru. Jednoduchá zápletka, točící se okolo zastřelení civilisty při strážní službě, poskytla východisko pro jedovatou satirickou komedii, věrně zachycující podobu lidové armády jako zcela absurdního stroje na ničení lidských charakterů. Přesně odpozorované situace, jalové dialogy a odpovídající jednání všech postav dokáže patrně ocenit především ten, kdo tehdejší vojenskou službu zažil na vlastní kůži. Ve spoustě komických okamžiků, vypointovaných gagů a v neustálé kaskádě hereckých kousků krystalizuje hlavní pointa - totiž, že každý musí sám za sebe neustále rozhodovat, zda zvolí pravdu či lež…

Sklepácká inscenace Mlýnů je postavena zejména na situační komice a na svérázném hereckém projevu. Zároveň je jediným celistvým dramatickým celkem a současně nejdéle uváděným představením na repertoáru Divadla Sklep, které nyní máte možnost zhlédnout na červenokosteleckém jevišti i Vy!

Účinkují

Účinkují: Jiří Fero Burda, Jan Slovák, David Vávra/Robert Nebř_enský, Tomáš Hanák, František Váša, Milan Šteindler/Ondřej Trojan, Zdeněk Marek, Petr Koutecký, Monika Načeva/Hana Pafková.

Termíny