Koncert filmové hudby

Hudba
Pražský filmový orchestr, který se nachází v polovině 11. sezony své existence zavítá poslední lednovou sobotu do Krušnohorského divadla v Teplicích a přiveze s sebou program plný filmových kovbojek jako je Old Shatterhand, Winnetou a mnohé další. Přijďte si vychutnat známé melodie z filmů. V severočeském lázeňském městě vystoupí Pražský filmový orchestr premiérově. A pro tuto příležitost si s sebou přiveze program nabitý stálicemi filmové hudby jako jsou Piráti z Karibiku, Indiana Jones nebo Harry Potter. Díky rozmanitosti toho programu sálem ale zazní i skladby z několika kovbojek – Vinnetou a Old Shatterhand a Poklad na Stříbrném jezeře. Na Divokém Západě zůstaneme ještě ve známé titulní skladbě filmu The Big Country a Sedm Statečných. Mezi indiánské filmy, které neopomíjíme patří ještě 3 skladby z Posledního Mohykána.

Z rozlehlých plání a od stád bizonů se přesuneme do 20. století a prostředí šantánů a kabaretů ve skladbě ze stejnojmenného muzikálu Cabaret se sólovým zpěvem Zdeňky Koryntové a suita muzikálu Chicago. Po energické jiskře těchto skladeb jej obohatí ještě Jericho, Summertime z muzikálu Porgy & Bess a Fly me to the Moon! To vše v podání našeho dvorního gospelového zpěváka a jazzmana Lee Andrew Davisona.
Uvolnění přijde v hravých melodiích filmů s Luis de Funézem jako například Pošetilost mocných nebo Zelňačka či ve suitě kreslených pohádek Cartoons Medley.

A česká filmová hudba ? Jsme hrdí na to, že od této sezony interpretujeme Četnické humoresky a sezony minulé Zdivočelou zemi od skladatele Zdeňka Bartáka.

Na většině koncertu PFO nesmí chybět hudební host. Velký zájem s námi vystoupit projevil mladý alt-saxofonista Jan Pospíšil a to v titulní melodii detektivního seriálu Hercule Poirot.
Termíny