Crossroads - Perseidy

Divadlo

Vzpomínka, která se opakuje stále dokola

Když v létě vidíme na nočním nebi padat hvězdu, často to v nás vyvolá touhu, si něco přát. Slzy svatého Vavřince, jak je roj padajících meteoritů lidově nazýván, jsou spojovacím prvkem minipříběhů několika propletených osudů postav divadelní hry Perseidy. Vyřčená, ale hlavně i ta promlčená a utajená přání nutí postavy v této jediné srpnové noci při padání hvězd jednat tak, jak jednají.

V několika rovinách se vyvíjí příběhy milenců, vyšetřování vražd a bouřlivé tajné lásky, která teprve až při svém odtajnění dojde svého logického nenaplnění. Všichni nám představují a prožívají své vlastní osobní problémy a přitom je všechny spojuje jedna nadpozemská věc. Nebe plné padajících hvězd.

A nezáleží už, jestli noční oblohu sledují přes stáhnutou aplikaci v Iphonu nebo jako bezdomovci na zastávce konečné autobusu.
Perseidy je hra o přáních, kterých se nám rojí v hlavě milion. Je to hra o tajných přáních, pro jejichž naplnění (krom vykřičení na padající vyhasínající hvězdu) neděláme zhola nic. Je to hra o lásce, po které toužíme, aniž bychom pro ni něco dělali. Je to hra o lásce, která se v dnešní době ztratila z mezilidských pocitů a zůstala jen jako otisk v námi vyřčeném slově „miluju“.

Hra pokládá otázku, zda svá přání realizovat, zda si za nimi jít, zda dělat důležitá životní rozhodnutí a kroky, i když víme, že nám pravděpodobně nepřinesou nic dobrého.
Divadelní hra Perseidy se umístila ve finále Dramatické soutěže při Cenách Alfreda Radoka 2013.

Termíny