Improvariace aktuálně v Redutě

Divadlo

POHÁDKOVÝ SPECIÁL

 

www.improvariace.cz

 

Bylo, nebylo … za sedmero horami a sedmero řekami, v zámku zvaném Reduta, se stateční princové a princezny z improvizačního souboru IMPROvariace rozhodli, že pohádek o vánocích ještě nebylo dosti.

Jaký by byl osud Karkulky, kdyby neměla ráda červenou, ale zelenou (a co teprve, kdyby to byl alkohol)? Proč draci žerou jenom princezny, když princové jsou, přiznejme si to, libovější frajeři? Existuje pohádka s hodným vlkem (a jestli ne, tak my si ji pro vás vymyslíme)? A skutečně někoho liška uveze na ocasu? To vše a mnohem víc zjistíme v průběhu našeho pohádkově improvizačního večera.

 

Divadelní soubor IMPROvariace je složen ze dvou improvizačních týmů - Ext.A.SE. (Extra aktivní sestava) a Vý.K.Ř.I.K. (Výjimečný kolektiv řádných improvizačních kamarádů), které se věnují již několik let divadelní improvizaci. V současné době se především starší skupina Ext.A.SE. zaměřuje na improvizace delšího formátu (celovečerní improvizované hry, tzv. improvariace), též experimentuje v improvizacích s literární nebo filmovou předlohou, zabývá se též formáty divadelních sportů podle Keitha Johnstona, atd. Oba týmy však neopouštějí ani pole improvizačních zápasů a turnajů, snaží se do nich však zpátky vnést sportovní náboj a akcentovat tak paradoxní, ale divácky velice přitažlivé spojení divadla a sportu.

Termíny