DEN S TECHNIKY

Volný čas

Modeláři ze “Stejšnu“ vás zvou na Den s techniky.

sobotu 29. listopadu od 1000 do 1500 otevíráme dveře naší stanice široké veřejnosti. Rádi vám a vašim ratolestem představíme činnost našich kroužků.

 Železniční modeláři představí klubové kolejiště budované již od osmdesátých let, které si můžete prohlédnout za plného provozu a v celé své kráse. Dozvíte se spoustu informací nejen o kolejišti samotném, ale i další zajímavosti ze světa železničního modelářství i skutečného provozu.

Model města s funkční městskou dopravou vám předvedou členové kroužku MHD modeláři.

Obě ukázky se nacházejí v suterénu našeho objektu. 

V prvním patře na vás budou čekat zástupci vědy a techniky se svou ukázkou z kroužků elektroniky, kde si můžete za pomoci základních elektronických součástek vyrobit jednoduchý i složitější elektrický obvod. Nebojte, lektoři budou dětem stále nablízku a dovedou je ke zdárnému výsledku.

Můžete se podívat i na naši 40 m dlouhou autodráhu, kde se jezdí republikové i mezinárodní závody. V tu dobu se zde pojede Porsche Cup a závodníci vám rádi ukáží své miláčky a popovídají o radostech i strastech této záliby.

Součástí "Dne s techniky" bude i wokshop - KRMÍTKO. V dřevěné dílně budete mít možnost vyrobit si společně se svými ratolestmi ptačí krmítko. Zkuste si ho umístit na balkon, parapet, blízký strom či jiné dobře pozorovatelné místo a otevřou se vám dvířka do ptačího světa, kde můžete spolu s dětmi pozorovat pestrou přehlídku nejrůznějších ptáčků.

Kontakty

ddmpraha.cz

Termíny