Víno z blízka

Volný čas

S vinařstvím si v dnešní době spojujeme převážně malebné vesničky na jižní Moravě, málokdo přitom ví, jak důležitou roli sehrála při jeho rozvoji metropole moravského kraje.

Brno je historicky považováno za město vína – v minulosti zde každý sklep sloužil výrobě, skladování nebo obchodování vínem. A právě na tuto hodnotnou tradici se snaží navázat festival Víno z blízka.  První prosincový víkend zde budou milovníci vína v rámci festivalu moci objevovat oblíbené i méně známé podzemní prostory. Do sklepů brněnských restaurací, vináren či vinoték totiž přijíždějí vybraní vinaři z celé Moravy, aby zde prezentovali svá nejlepší vína.

V sobotu 6. 12. od 11 do 22 hod proběhneve 25 zařízeních Velká degustační sobota. V každém z nich bude čekat jeden vinař s nabídkou svých vín, která mohou návštěvníci podle libosti degustovat. Těšit se můžete například na návštěvu ve Vinotéce U Žíznivého mnicha, v restauraci Palazzo, Café Mezzanine nebo v Hradní vinárně Špilberk. Se skleničkou v ruce se tak můžete s přáteli, kolegy či rodinou procházet předvánočně vyzdobeným centrem Brna a degustovat na 200 vín.  

V neděli 7. 12. od 11 do 15 pokračujefestival Vánočním trhem s vínem - unikátním setkáním všech hostujících vinařů na jednom místě. Za všechny jmenujme alespoň například vínařství Špalek, Gotberg, LAHOFER či Vinařství Krásná Hora.Zde si jistě každý vybere to správné víno pro vánoční stůl nebo v dárkovém balení i pod stromeček. Zimní část festivalu Víno z blízka se totiž řídí heslem: Ježíšek víno nepije, ale nosí!  

 

Ve vybraných zařízeních na Vás čeká i bohatý doprovodný hudební a gastronomický program. Kromě speciálních vánočních menu, ve kterých se bude chuť vín dokonale snoubit s vybranými lahůdkami, se můžete těšit například na vystoupení cimbálové muziky v Klášterní vinárně nebo v restauraci Pod Radničním kolem.

Účinkují

Vybraní vinaři z celé jižní Moravy

Další dokumenty k akci

  
Termíny