Inner Spaces

Hudba, Jazz & Blues
Štěpánka Balcarová – trubka, křídlovka

Narodila se v roce 1986 v Plzni. Po maturitě studovala dva roky na konzervatoři Jaroslav Ježka v Praze. Nyní studuje prestižní Hudební akademii v Katovicích pod vedením předního polského trumpetisty Piotra Wojtasika. Štěpánka spolupracovala nebo nadále spolupracuje s následujícími hudebními formacemi : Nedaba, Bluestouch, Bohemia Big Band, Pražské jazzové sexteto Petra Kořínka, Big band Hudební akademie v Katovicích, Wrgha POWU orchestra, Vladivojna aj… V březnu roku 2009 získala individuální cenu za interpretaci na festivalu Jazz nad Odrou, v listopadu 2009 individuální cenu za hráčské schopnosti na festivalu Złoty Krokus v Jeleniej Górze, individuální ocenění za improvizaci na soutěži Jazz Juniors v prosinci 2009 v Krakově a cenu za tvorbu ve Wroclavi v březnu 2010.

Luboš Soukup – tenor sax, soprano sax

Luboš Soukup se narodil roku 1985 v Chrudimi. Vystudoval Vyšší odbornou školu Jaroslava Ježka u profesora Rostislava Fraše, dva roky studoval Hudební akademii v Katovicích, nyní studuje v Dánsku na Jazzzové akademii v Kodani. Své hudební znalosti získával od předních hráčů a pedagogů (David Dorůžka, Jaromír Honzák, Tony Malaby, Piotr Wojtasik, Jiří Nedoma, Milan Svoboda, Ed Partyka, aj…). Je zakladatelem kapely Points a dále spolupracuje s následujícími hudebními formacemi a muzikanty: Bucinatores Orchestra, Jan Přibil kvintet, Ondřej Pivec, Petr Zelenka, Filip Spálený, Milan Svoboda, Johnatan Crossley, aj… V březnu 2009 obdržel na soutěži Jazz nad Odrou cenu poroty za nejlepší skladbu, s kapelou Points vyhrál v létě 2009 jazzovou soutěž ve španělském Getxu, v září téhož roku obdrželi 2. místo v Belgii na soutěži Jazz Hoeilaart.

Vít Křišťan – piano

Vít Křišťan se narodil v roce 1986 v Pelhřimově. Základy hry na piano získal na ZUŠ Gustava Mahlera v Humpolci, po složení maturitní zkoušky navštěvoval dva roky Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze. Od roku 2007 navštěvuje Hudební akademii v Katovicích, letos studuje jako stipendista na dánské Hudební akademii v Odensee. V březnu 2009 byl oceněn jako druhý nejlepší hráč na wroclavském festivalu Jazz nad Odrou. V současnosti je členem kvartetu Tomáše Hobzka, kvintetu Jana Přibila, alternativního tria AKT, založil také klavírní trio s českým basistou Jaromírem Honzákem a bubeníkem Romanem Víchou. Dále spolupracuje s polským kytaristou Markem Kadzielou, s Agou Zaryan, s Jaroslawem Bothurem, s Petrem Zelenkou, s Ondřejem Štveráčkem, s dánským basistou Richardem Anderssonem a s dánskou zpěvačkou Fridou Asmussen a jinými.

Grzegorz Masłowski – bicí

Grzegorz Masłowski se narodil v roce 1985. V současné době studuje Hudební akademii v Katovicích pod vedením Adama Buczka. Zúčastnil se mnohých soutěží a s různými kapelami obdržel tyto ceny: první místo s kapelou Jarosław Bothur Quartet v soutěži Tarnów Jazz Contest v roce 2009, první místo s kapelou The Transgress na festivalu Blues, Rock, Jazz Warsaw Festival v roce 2009, individulální ocenění na Jazz Juniors v Krakově v roce 2005, první místo na soutěži Miles Davis' International Jazz Improvisation Contest v roce 2004). Je pravidelně zván na Kalatówki – nejznámější setkání jazzových muzikantů organizované Zbigniewem Namyslowskim. Je stálým členem kvartetu saxofonisty Jarosława Bothura, The Transgress group a kvartetu Jana Malechy. Velmi často doprovází polskou saxofonovou legendu Janusze Muniaka. Spolupracoval mimo jiné s Helmutem Kagererem, Robertem Magrisem, Lassem Lindgrendem, Bronisławem Suchanekem, Pawłem Kaczmarczykem, Tomaszem Grzegorskim, Jerzym Małkem nebo Maciejem Adamczakem.

Maksmilian Mucha – kontrabas

Maksmilian Mucha se narodil roku 1989 v Często­chowie. V dětství se věnoval hře na housle a piano. Po složení maturitní zkoušky se ale dostal do třídy jazzového kontrabasu na katovickou Hudební akademii, kde nyní studuje pod vedením Adama Kowalewského. V Katovicích se také setkal s vyhledávanými pedagogy jako Piotrem Wojtasikem, Bernardem Maselim nebo Jackem Niedziełou. V roce 2009 získal individuální ocenění pro nejtalentovanějšího mladého muzikanta na International Tarnów Jazz Contest. Spolupracuje s mnoha známými osobnostmi polské jazzové scény (Jerzy Małek Trio/Quartet, Arek Skolik Trio, Mateusz Pospieszalski EMPE3, Jarosław Bothur Quartet, Irek Dudek Bluesy nebo Janusz Muniak). Jako nejmladší z muzikantů Inner Spaces je zároveň nejkratší dobu členem této kapely.
Termíny