Women’s Voice Fest - Mezinárodní víkend žen

Hudba, Reggae & Ska, World music & Ethno, Hudební festival
TISKOVÁ ZPRÁVA / 13.11.2014

Jednodenní festival Women’s Voice Fest nabídne mezinárodní přehlídku ženského hlasu

Tří kapely a tři jedinečné ženské hlasy představí festival Women’s Voice Fest.
V klubu Podnik v pražských Holešovicích vystoupí během večera kapela Knarsetand z Holandska a Spankers a Ille z České republiky.
Festival se koná v rámci pravidelného koncertního seriálu Mezinárodní víkend žen a proběhne 29.listopadu.Jednodenní festival Woman’s Voice je především oslavou ženského hlasu ve světě hudby. Akce, která proběhne 29. listopadu v pražském klubu Podnik, navazuje na projekt s názvem „Mezinárodní víkend žen“, který již několik let představuje českému publiku kapely a muzikanty s důrazem na ženský element. Letos se tak během jednoho večera na jednom pódiu představí tři unikátní kapely, které spojují skvělé a charismatické zpěvačky. Miou Amadée za Knarsetand, Elén Berešová za Spankers a Olga Königová z Ille povedou v sobotu večer své kapely do boje o přízeň fanoušků.
Hlavní hvězdou večera je žánrově pestrá holandská kapela Knarsetand. Ta ve své muzice kombinuje řadu hudebních stylů, které všechny pojí tanec a energie. Během jejich vystoupení se můžete těšit na písně v rytmu ska, reggae, drum and bass, balkánu, latiny, nebo dub stepu. Desetičlenná kapela zaplavuje své posluchače neutuchající energií. „Naše koncerty se podobají jízdě na horské dráze, ze které nechcete a nemůžete vystoupit, dokud nedozní poslední tóny“, popisuje atmosféru koncertů zpěvačka Miou Amadée. Hlavním nositelem inspirace a hudebních myšlenek je člen kapely, producent, básník a raper Martijn Holtslag. Holtstag je v Holandsku považován za jeden z největší hudebních telentů posledních let.
Spankers, v čele se zpěvačkou Elén Berešovou, je v současnosti jednou z nejvýraznějších kapel české urban music. S obrovskou energií kombinuje ska, reggae, funky, rock i rap a vytváří styl, kterému říká off-beat pop. Debutové album Boom! Bang! Pow! You Know..., se umístilo na 2. místě v rámci žánrových cen Anděl 2010 a singl Superman bodoval v žebříčcích televizních i rádiových hitparád.
Indie popoví Ille se zpěvačkou a klavíristkou Olgou Königovou (Obří Broskev), zaznamenali v posledních 2 letech obrovské uznání ze strany odborné veřejnosti a nemenší zájem fanoušků. Debutové album skupiny s názvem Ve tvý skříni slavilo velký úspěch na všech frontách. Deska, která vyšla na sklonku léta, vedla v žebříčcích hned několika hitparád – například v žebříčku prodejnosti na Supraphoneoline, v hitparádě IFPI, či byla dokonce několik týdnů druhou nejprodávanější deskou na iTunes. Současně toho roku téměř opanovala žánrové nominace cen Anděl. Dnes již se nedá hovořit o novém projektu členů jiných kapel. Ille je již výrazným hráčem na české hudební scéně, který má respekt u kritiků, muzikantů i široké veřejnosti.
V nově otevřeném kulturním prostoru Podnik nás v sobotu 29. listopadu čeká nejen přehlídka ženského hlasu, ale i vystoupení tří znamenitých a kritikou velmi ceněných kapel, spousta energie a tance.
Termíny