Mezi řádky... hudba

Volný čas, Hudba

Mezi řádky… hudba – večer, kdy prožijete…

… hudbu mezi řádky jako netradiční spojení literatury, dramatu a hudby v podání smyčcového kvarteta a herců Slováckého divadla

… hudbu doslova znějící mezi řádky knih v regálech jedinečných prostor uherskohradišťské knihovny

… hudbu, kterou skladatelé „vyčetli“ mezi řádky literárních děl, která je oslovila a inspirovala

Skladatelé mnohdy přisuzovali svým skladbám pro smyčcové kvarteto roli deníku, ve kterém nechali zaznít dramata svých osudů, často ne nepodobných, a proto inspirovaných dramaty literárních děl – bezútěšný a osamělý životní osud Beethovena odrážející se v Shakespearově Romeovi a Julii, fascinace věčně mladého bouřliváka Janáčka nešťastným osudem žen, jako v Tolstého Kreutzerově sonátě a v neposlední řadě Schubert, vyrovnávající se se smrtelnou nemocí skrz sugestivní báseň Smrt a dívka básníka Claudia.

Vystoupí Korngold Quartet, který patří mezi naše přední smyčcová kvarteta nastupující mladé generace a je mimo jiné laureátem Mezinárodní soutěže Leoše Janáčka, z níž si nese i ocenění za interpretaci obou Janáčkových kvartetních děl. Dva členové souboru Kristina Hrubá Czajkowská a David Hrubý v současné době působí v Uherském Hradišti. V duchu snahy hudebního spolku Umíme Hrát spojovat umělce našeho regionu v ojedinělých projektech, spoluúčinkují herci Slováckého divadla Anna Pospíchalová a David Macháček.

Prezentaci špičkových prémiových vín z uznávaných oblastí Španělska a Itálie, respektovaných našimi nejlepšími sommeliéry, si pro posluchače opět připravila firma La Botella.

Nezapomeňte, že Městská kina Uherské Hradiště a hudební spolek Umíme Hrát si vzájemně poskytuje slevu 50 kč,- na svá představení (při prokázání vstupenky). Slevu lze uplatnit pouze na večerní pokladně.

Vstupenky v ceně 150,-/dospělí a 70,-/důchodci, děti je možné pořídit před koncertem nebo již v předprodeji v čítárně Knihovny BBB v 1. patře. Na místě bude možné též zakoupit vstupenku na stání za 50,-.

Doporučujeme zakoupit lístky v předprodeji díky opravdu omezené kapacitě počtu míst.

Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana, pondělí 24. listopadu 2014 (změna termínu oproti brožuře) v 19 hodin.

 

Účinkují

KORNGOLD QUARTET

Termíny