Dozvuk 36. ročníku International Jazz Festival Praha - Napříč žánry i kulturami

Hudba

V legendárním Reduta Jazz Clubu se můžete 16. 11. těšit na grandiózní dozvuk 36. ročníku International Jazz Festival Praha, kterým bude koncert ikony současné jazzové trumpety Michaela „Patches“ Stewarta. Tohoto rodáka z kolébky jazzu – New Orleans – s precizní technikou a nezaměnitelným feelingem přivedl do světa velkého jazzu Quincy Jones a mezi hvězdy, s nimiž dlouhodobě spolupracoval, patří např. Al Jarreau nebo Whitney Houston.

V rámci svých sólových projektů se Patches snaží spojit svou vášeň, zkušenosti a hudební genialitu s muzikanty napříč kontinenty. Jeho jedinečný hudební styl pohybující se na pomezí jazzu, R´n´B a funku tak získává nové a často nevšední polohy.

Jeho pražské vystoupení se ponese právě v tomto duchu. Proto jej také uslyšíme společně se slovenskými AMC TRIO. Můžete se těšit na originální a neopakovatelné spojení původních, autorských skladeb slovenského tria s dalším hvězdným muzikantem. V rámci festivalu se představili s kytarovým mágem Markem Whitfieldem a bude jistě zajímavé porovnat, jak odlišně budou v Patchesově pojetí znít skladby slovenské sestavy charakteristické důrazem na melodičnost a výrazný motiv.

V jazzovém klubu Reduta 16. 11. bude rozhodně návštěvníky čekat pozoruhodný hudební zážitek na pomezí žánrů i kultur.

Účinkují

Michael Patches Stewart

Termíny