florbalová extraliga: Bohemians vs. Liberec

Sport

Florbalisté a florbalistky Bohemians se v sobotu 15.11.2014 opět představí na domácí palubovce. Sportovní hala Děkanka tak bude opět praskat ve švech při dvou extraligových utkáních, která jsou divácky velmi atraktivní, a o zápletku je dopředu postaráno.

Muži Bohemians v minulém kole zvítězili na půdě TJ JM Chodov a získali tak velmi důležité body do extraligové tabulky. Nyní je na řadě soupeř z Liberce, který letos hraje ve velké formě a po dlouhé době by mohl proklouznout do play-off. Na Bohemku tak v sobotu nejspíš čeká souboj s přímým konkurentem o play-off a v tu chvíli má každý bod dvojnásobnou hodnotu.

Základní část AutoCont extraligy spěje do své poloviny a každá porážka může mrzet. Další ztráta by mohla pro klokany znamenat nepříjemné komplikace, a tak lze očekávat, že do toho dají v sobotu všechno. Před libereckými hráči naopak stojí skvělá šance. Pod Ještědem už dlouho nezažili takhle povedený start jako letos a při troše štěstí a udržení stávající formy by liberečtí hráči mohli přeci jen proklouznout do elitní osmičky. Na klokany tak určitě nečekají body zadarmo a budou se o ně muset hodně poprat.

Klokanům se navíc komplikuje situace s trenérským vedením družstva. Hlavní trenér Michal Jedlička totiž obdržel trest od disciplinární komise a během utkání tak nemůže být na lavičce. Zvládnou ho zastoupit jeho asistenti? Pokud si letos chtějí klokani zahrát o titul, nemají na vybranou.

Před utkáním mužů se představí v akci i klokanky, které své utkání odehrají proti Vítkovicím. Po předchozí porážce s Chodovem je ovšem nečeká nic lehkého. Vítkovické družstvo získalo v loňském roce mistrovský titul a v tom letošním už dokázalo překvapit florbalovou Evropu a získat stříbrné medaile na Poháru mistryň. Na Děkance se však vítkovickým hráčkám příliš nedaří a bude zajímavé sledovat, jak se velcí rivalové vyrovnají se silou svého protivníka. Zelenobílé hráčky by jistě rády využily právě domácího prostředí a získaly další body do tabulky extraligy žen. 

Zápasy v AutoCont extralize i extralize žen proběhnou 15. 11.2014 ve sportovní hale Děkanka.

Sobotní program – 15.11.2014:

Od 15:00 – FbŠ „pipni.cz“ Bohemians vs. 1. SC Vítkovice – Extraliga žen

Od 18:00 – FbŠ Bohemians vs. FBC Liberec – AutoCont extraliga

Termíny