HALOVÝ TURNAJ V PÉTANQUE o pohár starosty města Uherské Hradiště

Sport

V sobotu 6. prosince se od 8:00 v kulturním domě v Sadech uskuteční tradiční turnaj v PÉTANQUE O pohár starosty města Uherské Hradiště. „Turnaj vznikl před osmi lety spontánní domluvou Klubu kultury a Pétanque klubu stříbrné kule Buchlovice s jednoduchým cílem – aby se tento rodinný sport dostal na veřejnost a lidé si užili pěknou sobotu,“ uvedl Antonín Mach, ředitel Klubu kultury, který stál u zrodu turnaje a sám je aktivním hráčem pétanque.

Důstojný název akce svědčí o tom, že ačkoliv má turnaj podtitul „pétanque vážně i nevážně“, má svůj pevný řád a jasná pravidla. Od prvopočátku nad ním převzal záštitu starosta města Uherské Hradiště.

Na turnaji bude zajištěno občerstvení, nebude chybět tradiční guláš. Startovné je 150 Kč / tým, Prezence přihlášených týmů proběhne na místě od 8:00, samotný turnaj pak vypukne v 9:00. Jedná se o unikátní turnaj už tím, že je halový - hraje se na umělé trávě.

Uzávěrka přihlášek je 30. 11. 2014. „Běžně se turnaje účastní asi dvanáct trojčlenných týmů,“ přiblížil velikost akce Mach. „Jak už název napovídá, soutěží se o pohár, který je putovní. Mimo něj je pak ve hře řada atraktivních cen, věnovaných Městem Uherské Hradiště a partnery Pétanque klubu.“

PŘIHLÁSIT SE MŮŽETE ZDE (http://stribrnekule.cz/prihlasky/prihlasit.php)

Termíny