Brána smrti

Kurzy, vzdělání, konference

Promítání dalších ukázek z dokumentárního seriálu České televize Brána smrti a ukázka z nezveřejněného materiálu, natočeného pro tento seriál Viliamem Poltikovičem (ČT 2014). 

Jak ke smrti přistupují jiné kultury? Jak se vyrovnat se smrtí? Jak ji přijmout? Jak se zbavit strachu ze smrti a co o smrti říkají zkušení lidé dnešní doby (S. Grof, Dalajlama, R. Moody...)?

Viliam Poltikovič je režisér dokumentárních filmů, kameraman, fotograf a cestovatel. Studoval na Katedře dokumentární tvorby FAMU. Dosud natočil přes 150 dokumentárních filmů a dlouhodobě se zabývá tématy spirituality, nemoci a uzdravení, víry v různých podobách.

Součástí akce je beseda, kde se Viliam Poltikovič sejde s přítelem, biologem, terapeutem a neúnavným badatelem v oblasti paranormálních jevů Petrem Chobotem a Radmilou Telvákovou, koučkou, terapeutkou a autorkou projektu Můžeš.

Petr Chobot vystoupil v Poltikovičově seriálu Brána smrti a spolupracoval s ním na dokumentech Maestra Ayahuasca a Učitelé z hvězd. Radmila Telváková je přesvědčena, že postoj ke smrti přímo ovlivňuje stav společnosti a formuje naše vztahy.

Účinkují

Viliam Poltikovič

Petr Chobot

Radmila Telváková

 

 
Termíny