Závěr návštěvnické sezony na zámku Bečov nad Teplou a kouzlo století

Volný čas

Ačkoliv většina památkových objektů v zemi ukončila návštěvnickou sezonu poslední víkend v říjnu, budou interiéry bečovského zámku pro veřejnost otevřeny též první listopadovou sobotu. Malebné historické městečko i hrad a zámek ožijí 1. listopadu tradiční lampionovou slavností, která vyvrcholí v zámeckých zahradách kouzlem století.


(Bečov nad Teplou, 29. 10. 2014)

Poslední letošní akcí, na jejíž přípravě se podílí NPÚ, správa státního hradu a zámku Bečov spolu s představiteli města Bečov nad Teplou, Základní a mateřskou školou Bečov nad Teplou, Základní uměleckou školou J. Labitzkého, občanskými iniciativami, paní Lenkou Kubát a ZO ČSOP Berkut, je již X. ročník lampionových slavností, který se uskuteční 1. listopadu. Lampionová slavnost bude začínat v 15.30 hodin v bečovské botanické zahradě, kde pro děti budou připraveny různé soutěže a pestrý doprovodný program. Po setmění bude zahájen velkolepý průvod lampionů a světel, který skončí v zámecké zahradě, kde se dětem tradičně zjeví bečovská Leontýnka. Tentokráte je opravdu na co se těšit. Technického zajištění unikátního vyvrcholení celé akce se ujala společnost Strix Chomutov. Občerstvení je zajištěno, každé dítě získá v botanické zahradě zdarma čaj a špekáček, který si bude moci opéci nad ohýnkem.

V tento den je kromě zámeckých interiérů a expozice relikviáře sv. Maura, jež budou přístupné od 10 do 16 hodin, také poslední možnost v navštívit letos nový prohlídkový okruh speciálně zaměřený a uzpůsobený rodinám s dětmi. Program nazvaný Procházka minulostí, který se stal hitem sezony 2014, bude začínat ve 14 hodin. Více informací ZDE.

Během následujícího období budou i nadále v rámci mimořádných prohlídek, jejichž aktuální rozvrh je vždy s týdenním předstihem k dispozici na stránce www.zamek-becov.cz či na informační tabuli před branou zámku, probíhat prohlídky temperované expozice relikviáře svatého Maura.

Kontakty:
  • Mgr. Tomáš Wizovský, kastelán, tel. 606 666 423, e-mail: kastelan@zamek-becov.cz
  • Alena Švehlová, vedoucí návštěvnického provozu, tel. 725 712 362, e-mail: info@zamek-becov.cz
Termíny